Zakopane. Pożar zabytkowej willi. Nie żyją trzy osoby

Polska
Zakopane. Pożar zabytkowej willi. Nie żyją trzy osoby
PAP/Grzegorz Momot
To kolejny pożar w Zakopanem w ostatnim czasie, podczas którego zginęli bezdomni

- W nocnym pożarze pustostanu w centrum miasta zginęły trzy osoby – przekazał w sobotę zastępca komendanta PSP w Zakopanem Jarosław Kośmiński. To najprawdopodobniej bezdomni, którzy chronili się w opuszczonym budynku.

Jak relacjonował Kośmiński, informacja o pożarze dużej, drewnianej, zabytkowej willi przy ulicy Witkiewicza w Zakopanem dotarła do służb o godz. 4 rano.

 

Po przyjedzie na miejsce pierwszych jednostek, pożarem objęty był parter i piętro budynku. Po ugaszeniu ognia strażacy weszli do środka, gdzie na piętrze znaleźli trzy ciała. W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej.

 

PAP/Grzegorz Momot

 

Właściciel chciał rozebrać budynek

 

Zabytkowy pensjonat "Chata" jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Budynek od lat był niezamieszkały. Przebywali w nim bezdomni.

 

ZOBACZ: Zderzenie karetki z ciężarówką. Zmarł kierowca ambulansu

 

Od kilku lat inwestor zabiegał o rozebranie zabytku. W tym miejscu miał powstać nowy budynek deweloperski, co spotkało się ze sprzeciwem niektórych mieszkańców.

 

PAP/Grzegorz Momot

 

Na początku lutego, również w centrum Zakopanego, w pożarze innej drewnianej, zabytkowej willi zginęło dwóch bezdomnych.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie