Joe Biden potknął się przy wchodzeniu na pokład Air Force One

Świat
Joe Biden potknął się przy wchodzeniu na pokład Air Force One
AP
Biden potknął się dwukrotnie na schodach prowadzących na pokład samolotu

Podczas wchodzenia do samolotu Air Force One w piątek prezydent USA Joe Biden dwukrotnie potknął się na schodach prowadzących na pokład - pisze AFP. Raz upadł na kolano.

Biden w piątek przed południem odleciał z bazy Andrews pod Waszyngtonem do Atlanty.

 

Wchodząc po schodach do samolotu, w połowie drogi potknął się dwa razy i upadł na kolano, łapiąc się przy tym prawą ręką za metalową poręcz.

 

 

Potem amerykański prezydent bez problemów dostał się na pokład maszyny, która odleciała do stolicy stanu Georgia. Tam Biden ma się spotkać z przedstawicielami społeczności azjatycko-amerykańskiej w związku z wtorkowymi zabójstwami ośmiu osób w tamtejszych salonach masażu.

 

ZOBACZ: "Kamala Harris jest gotowa do startu w wyborach, gdy odejdzie Joe Biden"

 

"(...) Prezydent Biden czuje się dobrze i nie wymagał nawet żadnej pomocy ze strony podróżującego z nim zespołu medycznego" - poinformowała na Twitterze Kate Bedingfield, dyrektor komunikacji w Białym Domu. "To nic więcej niż błąd na schodach" - dodała.

 

 

Wpadkę Bidena zauważył syn poprzedniego prezydenta USA Donalda Trumpa. "Pamiętam, jak media uderzały w Trumpa, że raz dotknął poręczy. Biden wielokrotnie upada, ale jestem pewien, że jest okazem zdrowia. Nic dziwnego, że wszyscy nasi wrogowie jednocześnie kpią z niego publicznie" - napisał na Twitterze Donald Trump junior. 

 

To nie pierwsze tego typu zdarzenie z udziałem Joe Bidena. W listopadzie ubiegłego roku ówczesny prezydent-elekt skręcił kostkę podczas zabawy z jednym ze swoich psów. Trafił wtedy pod opiekę ortopedy.
dk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie