Wrocław. Groby pod torami tramwajowymi. Odkryto je podczas remontu

Polska
Wrocław. Groby pod torami tramwajowymi. Odkryto je podczas remontu
MPK Wrocław
Policjanci na miejscu odkrycia trumien

Tramwajarze remontujący tory na ul. Złotoryjskiej we Wrocławiu odkopali kilka trumien. Na miejscu zjawiła się policja, a prace natychmiast wstrzymano. - Tam był kiedyś cmentarz - przekazał polsatnews.pl Damian Zdancewicz z wrocławskiego MPK.

We Wrocławiu trwa akcja "TORYwolucja", w ramach której wymieniane są kolejne kilometry szyn na sieci tramwajowej stolicy Dolnego Śląska. Masowe remonty rozpoczęto po dziesiątkach wykolejeń, z jakimi borykała się komunikacja miejska. 

 

ZOBACZ: Ludzkie kości wymieszane z piaskiem. Drogowcy rozrzucili je na oblodzonej drodze

 

W środę, podczas prac na ulicy Złotoryjskiej, robotnicy odkopali kilka trumien. "Aby ich nie zbezcześcić, natychmiast wstrzymaliśmy prace i poinformowaliśmy odpowiednie służby, oddając im teren do dyspozycji" - przekazało wrocławskie MPK.

 

Służby sprawdzają, z której epoki historycznej pochodzą odkryte grobyFacebook/MPK Wrocław
Służby sprawdzają, z której epoki historycznej pochodzą odkryte groby

 

Groby odkrywano tam również kilkadziesiąt lat temu

 

Na miejscu pracują policjanci, pojawi się tam również prokurator. - Tam był kiedyś cmentarz. Po II wojnie światowej, gdy powstawała ta trasa tramwajowa, prasa również donosiła o odkrywanych grobach - przekazał polsatnews.pl Damian Zdancewicz z wrocławskiego MPK.

 

MPK Wrocław poinformował, że ekipa remontowa wróci na plac budowy, jak tylko otrzymają decyzję o zakończeniu działań służb.

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie