Ludzkie kości wymieszane z piaskiem. Drogowcy rozrzucili je na oblodzonej drodze

Świat
Ludzkie kości wymieszane z piaskiem. Drogowcy rozrzucili je na oblodzonej drodze
Facebook/Николай Труфанов
Kości zmieszane z pisakiem, rozrzucone na drodze. Sprawę wyjaśnia specjalna komisja

Ludzkie szczątki zostały znalezione na drodze w rosyjskim Kireńsku w obwodzie irkuckim. Nikołaj Trufanow - członek lokalnego Zgromadzenia Ustawodawczego przekazał, że piasek, który sypano na drogi został prawdopodobnie zabrany z terenów niedaleko cmentarza. Sprawę wyjaśnia specjalna komisja.

Trufanow należący do Zgromadzenia Ustawodawczego Obwodu Irkuckiego opublikował na Facebooku zdjęcia i nagrania z drogi w Kireńsku. Na materiałach widać m.in. ludzką czaszkę i kości.

 

ZOBACZ: Ludzkie szczątki na polu łubinu. Były zakopane

 

- Nawet nie potrafię opisać jakie to okropne. Mam nadzieję, że służby jak najszybciej wyjaśnią to, co się stało. Dopilnuję, by sprawcy zostali ukarani - napisał polityk w niedzielę.

 

Do kogo należą kości?

W kolejnym wpisie poinformował, że ze wstępnych ustaleń wynika, piasek został najpewniej wydobyty z okolic z jednego z cmentarzy, na którym pochowano ofiary wojny domowej po wybuchu rewolucji październikowej. Szczątki mogą więc pochodzić z okresu 1917-1922. Sprawę ma dokładnie wyjaśnić specjalnie powołana komisja śledczych.

 

 

Użytkownicy mediów społecznościowych spekulują natomiast, że kości mogą należeć do ofiar stalinowskich represji, bądź są to szczątki osób zaginionych w ostatnim czasie.

 

ZOBACZ: Szczątki przy szlaku w Bieszczadach. Obok zwłok australijskie prawo jazdy

 

"Wcześniej w Kireńsku dwukrotnie odkryto groby ofiar represji politycznych. W 1991 roku w budynku byłego NKWD znaleziono szczątki 38 osób. W 2006 roku w pobliżu tego budynku odkryto kolejny grób. Kości wykopano na placu budowy" - przypomina telewizja Biełsat.

bas/ polsatnews.pl, Biełsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie