Święta wielkanocne. Jakie restrykcje w kościołach?

Polska
Święta wielkanocne. Jakie restrykcje w kościołach?
Pixabay
W kościołach może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. 

- Na tę chwilę przyjęliśmy rozwiązanie, zgodnie z którym te obostrzenia, które funkcjonowały w czterech województwach, zostają rozszerzone na cały kraj. W ramach tych obostrzeń cały czas obiekty kościelne są dopuszczone do użytkowania - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski pytany o zbliżające się Święta Wielkiej Nocy.

Na konferencji prasowej minister zdrowia poinformował, że od soboty 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte będą hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe; ograniczona będzie działalność galerii handlowych; dzieci z najmłodszych klas wrócą do zdalnej nauki.

 

ZOBACZ: Nowe obostrzenia. Lockdown w całej Polsce

 

Pytany o zbliżające się Święta Wielkiej Nocy (4-5 kwietnia) i restrykcje, jakie będą obowiązywały w kościołach, powiedział: "Na tę chwilę przyjęliśmy rozwiązanie, zgodnie z którym te obostrzenia, które funkcjonowały w czterech województwach, zostają rozszerzone na cały kraj. W ramach tych obostrzeń cały czas obiekty kościelne są dopuszczone do użytkowania". 

 

WIDEO: Ogólnokrajowy lockdown, wraca nauka zdalna

  

Przypomniał również, że w kościołach może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. 

pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie