Słońce i deszcz, w górach śnieżyce. Pogoda na środę

Polska
Słońce i deszcz, w górach śnieżyce. Pogoda na środę
PAP/EPA/Fehim Demir
Środa minie pod znakiem przelotnych, ale chwilami dość obfitych opadów deszczu i śniegu

Pogoda idealnie dopasuje się do staropolskiego przysłowia "w marcu jak w garncu". Spodziewamy się opadów deszczu i śniegu, ale również burz, silnego wiatru i większych przejaśnień. W górach nadal szaleć będą potężne zawieje śnieżne.

Środa minie pod znakiem przelotnych, ale chwilami dość obfitych opadów deszczu i śniegu, a lokalnie także krupy śnieżnej i gradu. Niewykluczone, że zagrzmi. Jednak możemy też liczyć na większe przejaśnienia, szczególnie na Pomorzu.
 
 
W górach nadal możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne przy wietrze osiągającym i przekraczającym w porywach 90 km/h oraz ograniczonej niemal do zera widoczności. Wszelkie wycieczki lepiej odłożyć na kolejne dni.
 
 
Biomet niekorzystny
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 4 do 7 stopni. Wiatr z kierunku północnego będzie porywisty, do 40-50 km/h. Będzie nasilać uczucie zimna.
 
Ciśnienie jest podwyższone i przez cały dzień będzie rosnąć. Barometry pokażą w samo południe od 1014 hPa na Podkarpaciu do 1022 hPa na zachodnim Pomorzu. Biomet pozostanie niekorzystny. Możemy odczuwać ból głowy, senność, znużenie i spowolnienie reakcji.
 
WIDEO - Prognoza pogody Polsat News
  
ac/hlk/ TwojaPogoda.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie