Wywiad Harry'ego i Meghan. Pałac Buckingham odpowiada

Świat
Wywiad Harry'ego i Meghan. Pałac Buckingham odpowiada
PAP/EPA/STR
Pałac Buckingham zapewnił, że kwestie poruszone przez Harry'ego i Meghan zostaną potraktowane "bardzo poważnie"

"Cała rodzina jest zasmucona dowiedziawszy się w pełnym zakresie, jak trudne było ostatnie kilka lat dla Harry'ego i Meghan" - brzmi oświadczenie Pałacu Buckingham po głośnym wywiadzie pary dla amerykańskiej telewizji. W odniesieniu do zarzutów o rasizm na dworze królewskim zaznaczono, że choć "wspomnienia rozmów mogą się różnić", to są one traktowane "bardzo poważnie".

"Cała rodzina jest zasmucona dowiedziawszy się w pełnym zakresie, jak trudne było ostatnie kilka lat dla Harry'ego i Meghan. Poruszone kwestie, szczególnie te związane z rasą, są niepokojące. Podczas gdy niektóre wspomnienia mogą się różnić, są one traktowane bardzo poważnie i zostaną rozpatrzone przez rodzinę prywatnie. Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochanymi członkami rodziny" - napisano w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Wywiad Harry'ego i Meghan. Brytyjskie media: jest gorszy, niż rodzina królewska mogła przypuszczać

 

"Jak ciemna może być skóra" potomka

 

W pierwszym wspólnym wywiadzie, jakiego Harry i Meghan udzielili po wycofaniu się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i przeprowadzce do USA, zarzucili oni pozostałym jej członkom obojętność, rasizm i powielanie kłamstw. Jak twierdziła Meghan, która pochodzi z mieszanej rasowo rodziny, w rodzinie królewskiej były rozmowy dotyczące tego, "jak ciemna może być skóra" jej syna, a ona sama miała myśli samobójcze. Ponieważ ani Harry, ani Meghan nie chcieli powiedzieć, z czyich ust padła uwaga na temat koloru skóry Archie'ego, Winfrey później wyjaśniła, że nie chodziło o królową ani księcia Filipa.

 

ZOBACZ: Książę Harry: wyjechałem, żeby uciec od "toksycznej" prasy

 

W Wielkiej Brytanii wywiad został wyemitowany w poniedziałek wieczorem.

zdr/ BBC, The Guardian, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie