Kobieta i dziecko wypadli z samochodu. Sprawca zderzenia jechał "na trzeciego"?

Polska
Kobieta i dziecko wypadli z samochodu. Sprawca zderzenia jechał "na trzeciego"?
glospowiatu24.pl
Podczas zderzenia kobieta i dziecko wypadli z samochodu.

Na długim, prostym odcinku drogi w okolicach Brzegu na Opolszczyźnie doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Wstępnie ustalono, że sprawcą wypadku mógł być wyprzedzający "na trzeciego" kierowca busa, który uciekł. Zderzenie było tak silne, że z jednego z aut wypadła kobieta z dzieckiem. Ranne zostały cztery osoby, w tym dziecko. Życia drugiego z dzieci, mimo reanimacji, nie udało się uratować.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu glospowiatu24.pl.

 

We wtorek po godzinie 16 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na obwodnicy Brzegu (woj. opolskie). Wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 94 w pobliżu jej skrzyżowania z szosą nr 39, pomiędzy rondem w pobliżu Skarbimierza a przejazdem kolejowym - powiedział portalowi brzeg24.pl mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej.

 

Nie żyje 4-letni chłopczyk

 

Policja ustaliła, że fordem jechały cztery osoby - dwoje dorosłych i dwoje dzieci, w tym czteroletni chłopczyk. Volkswagenem podróżowała kobieta.

 

Po zderzeniu na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR, przyjechało także pogotowie ratunkowe.

 

ZOBACZ: Świnoujście. Samochód wjechał do wody, w środku były dwie osoby

 

"Pomimo długiej reanimacji nie udało się uratować 4-letniego dziecka. Na miejscu prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora" - powiedziała portalowi brzeg24.pl mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

 

"Zgłoszenie o wypadku wpłynęło o godz. 16:17. Pięć osób zostało poszkodowanych, w tym dwoje dzieci. Policjanci ustalają okoliczności w jakich doszło do zderzenia forda z volkswagenem" - dodała policjantka.

 

Policja poszukuje kierowcy busa

 

Śledczy badają wersję udziału w zdarzeniu trzeciego pojazdu. Kierowca busa miał wyprzedzać "na trzeciego" i doprowadzić do zderzenia. Po wypadku miał nie zatrzymać się, nie udzielić pomocy i odjechać. 

 

ZOBACZ: Potrącił ją bmw na pasach. Złamał rękę i nogę, a potem uciekł bez zatrzymywania [WIDEO]

 

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu i OSP Łukowice Brzeskie, pogotowie ratunkowe oraz policja i prokurator.

 

Po wypadku droga była zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy.

 

hlk/sgo/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie