Potrącił ją bmw na pasach. Złamał rękę i nogę, a potem uciekł bez zatrzymywania [WIDEO]

Moto
Potrącił ją bmw na pasach. Złamał rękę i nogę, a potem uciekł bez zatrzymywania [WIDEO]
Małopolska policja
Kierowca bmw potrącił pieszą, a potem uciekł nie zatrzymując się.

Małopolska policja opublikowała nagranie wypadku, w którym kierowca bmw przejeżdżający przez pasy na czerwonym świetle ze znaczną prędkością, potrącił 29-latkę na hulajnodze. Kobieta została ciężko ranna, ma złamania prawej ręki i lewej nogi oraz urazu głowy. Policja dotarła do 25-letniego mężczyzny. Nie miał prawa jazdy, bo wcześniej zatrzymano je za szybką jazdę.

Małopolska policja opublikowała nagranie wypadku, do którego doszło w czwartek 10 marca około godziny 9, na ulicy Radzikowskiego w okolicy Pasternika w dzielnicy Bronowice Wielkie w Krakowie.

 

Wjechał bmw na czerwonym wprost w kobietę


Kierujący bmw mężczyzna na czerwonym świetle przejechał przez przejście dla pieszych i potrącił przejeżdżającą tamtędy 29-letnią kobietę na elektrycznej hulajnodze.

 

Na wideo widać, jak samochód uderza kobietę. Poszkodowana upada bezwładnie na asfalt, a kierowca, nie zwalniając, odjeżdża z miejsca zdarzenia.

 

ZOBACZ: Wjechał autem do wody, by utopić autystycznych synów i żonę. Dla odszkodowania

 

Potrącona kobieta doznała złamań prawej ręki i lewej nogi oraz urazu głowy. Pogotowie ratunkowe udzieliło jej pierwszej pomocy, a następnie przewiozło do szpitala.

 

WIDEO - Policja ujawniła nagranie z potrącenia kobiety w Krakowie

  

Nie miał prawa jazdy. Odebrane za prędkość

 

Policjanci z krakowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ustalili świadków potrącenia. M.in. na podstawie nagrania ustalono personalia kierowcy i kilka godzin później policjanci zatrzymali go w jednej z miejscowości w powiecie krakowskim.

 

Okazało się, że 25-latkowi na początku roku zatrzymane zostało prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

 

ZOBACZ: Rozpędzone bmw wjechało w pieszych. Pilnie potrzebna krew

 

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pojazdu i sporządzili dokumentację fotograficzną. Po pobraniu krwi do badań kierowca został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku w ruchu lądowym.

 

Grozi mu do 3 lat więzienia. Dodatkowo przedstawiono mu zarzut ucieczki z miejsca zdarzenia za co kara może wzrosnąć.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie