Rosja. Próba przemytu skóry i szczątków zagrożonego wyginięciem tygrysa

Świat
Rosja. Próba przemytu skóry i szczątków zagrożonego wyginięciem tygrysa
Ministerstwo Zasobów Naturalnych regionu Chabarowska
Tygrys syberyjski nazywany także amurskim to największy znany podgatunek tygrysa azjatyckiego występujący na świecie

Skórę, głowę i kości należące do tygrysa syberyjskiego przechwycili funkcjonariusze straży granicznej z Chabarowska (azjatycka część Rosji). Skłusowane zwierzę to największy znany gatunek tego drapieżnika, który jest zagrożony wyginięciem i przez to objęty ścisłą ochroną.

Przemytnicy zostali zatrzymani na granicy z Chinami w okolicach Chabarowska. Służby nie ujawniają danych zatrzymanych osób. Wiadomo, że próbowali przewieźć szczątki zwierzęcia. 

 

Funkcjonariusze zapewniają, że sprawa jest traktowana jako kłusownictwo i trwa wyjaśnienie okoliczności. Wśród szczątków, które przejęły służby, znajduje się oskórowana głowa tygrysa, kompletna skóra zwierzęcia i jego kości. 

 

Chińska medycyna

 

Preparaty i produkty wytwarzane z pochodzących od tygrysa szczątków są popularne w tradycyjnej medycynie chińskiej, mają mieć właściwości lecznicze. 

 

Przejęte szczątki tygrysa amurskiegoMinisterstwo Zasobów Naturalnych regionu Chabarowska
Przejęte szczątki tygrysa amurskiego

 

 

Tygrys syberyjski - nazywany także amurskim - to największy znany podgatunek tygrysa azjatyckiego występujący na świecie. Znajduje się pod ścisłą ochroną.

 

ZOBACZ: Nietypowa atrakcja rosyjskiego zoo. Tygrys, który... śpiewa

 

Obecnie na wolności żyje około 600 tygrysów. Ich naturalnym środowiskiem występowania są lasy we wschodniej Rosji przy granicy z Chinami.

 

Ministerstwo Zasobów Naturalnych regionu Chabarowska

 

W czasach po upadku ZSRR podgatunek tego tygrysa był bliski wyginięcia na skutek kłusownictwa. Obecnie wpisany jest do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych. 

laf/grz/ polsatnews.pl, "The Syberian Times"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie