Warszawski radny Koalicji Obywatelskiej przejdzie do Lewicy

Polska
Warszawski radny Koalicji Obywatelskiej przejdzie do Lewicy
Facebook/Marek Szolc
Warszawski radny Marek Szolc

Radny m. st. Warszawy Marek Szolc (Koalicja Obywatelska) przejdzie do Wiosny - dowiedział się polsatnews.pl. Polityk Nowoczesnej zostanie tym samym drugim - po Agacie Diduszko-Zyglewskiej - radnym ugrupowania Roberta Biedronia w stołecznej radzie.

Marek Szolc jest sekretarzem warszawskiej Nowoczesnej. Był także doradcą ds. ochrony środowiska klubu poselskiego N. Jest absolwentem prawa polskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i francuskiego na Université de Poitiers.

 

W wyborach samorządowych w 2018 roku Szolc był "jedynką" Koalicji Obywatelskiej w okręgu obejmującym Pragę Południe i Rembertów. Został radnym, zdobywając 12 tys. 311 głosów (12,01 proc. wszystkich oddanych w tym okręgu).

 

ZOBACZ: Posłanka KO zarzuciła Lewicy wspieranie Kaczyńskiego. Pytała, czy to za "posady i stanowiska"

 

Informacja o jego przejściu do Wiosny ma zostać oficjalnie ogłoszona na początku przyszłego tygodnia.

 

Zamierza pozostać w klubie KO

 

Radę m.st. Warszawy tworzy 60 radnych. W kadencji na lata 2018-2023 większość stanowią radni Koalicji Obywatelskiej (40). Klub PiS liczy z kolei 18 mandatów. Niezrzeszeni pozostają Monika Jaruzelska (wybrana z list SLD) i Sebastian Kędzierski (wyrzucony z PiS).

 

Według informacji polsatnews.pl, Marek Szolc zamierza pozostać w klubie radnych KO.

 

To kolejny transfer z Nowoczesnej do Lewicy. W 2019 roku z Wiosną Roberta Biedronia związali się Joanna Scheuring-Wielgus i Paweł Krutul, który był wiceprzewodniczącym Nowoczesnej w województwie podlaskim, a obecnie jest posłem na Sejm.

zdr/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie