Setki kibiców wylegitymowanych po meczu Legii

Polska
Setki kibiców wylegitymowanych po meczu Legii
PAP/Mateusz Marek
Kibice stali przed stadionem i stamtąd dopingowali swoją drużynę

W sobotę wieczorem przed stadionem przy ul. Łazienkowskiej policjanci wylegitymowali blisko pół tysiąca osób. Nakładane były mandaty karne, skierowane zostaną wnioski do sądu oraz sporządzone zostaną notatki do sanepidu – podał w niedzielę podkom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

W sobotę na stołecznym stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej Legia Warszawa zmierzyła się z Wartą Poznań. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, mecz odbył się bez udziału publiczności.

 

ZOBACZ: Protest kibiców Legii. Domagają się otwarcia stadionów

 

- W sobotę wieczorem kibice jednego ze stołecznych klubów piłkarskich, pomimo obowiązujących w naszym kraju obostrzeń epidemicznych, postanowili zebrać się i dopingować swoją drużynę – opisywał w rozmowie Retmaniak wydarzenia, które miały miejsce przed stadionem. - Nie odnotowaliśmy natomiast większych incydentów, więc w naszej ocenie zgromadzenie przebiegało spokojnie - zaznaczył.

 

WIDEO: kibice Legii protestują przeciw zamknięciu stadionów, swój sprzeciw pokazali pod stadionem 

  

 

Jak wyjaśnił, na miejscu policjanci wylegitymowali dokładnie 495 osób, na 11 osób nałożyli mandaty karne, a także skierowali osiem wniosków do sądu i sporządzili siedem notatek od sanepidu.

 

Analizują materiały

 

Jak zaznaczył Retmaniak, zgromadzony i zarejestrowany materiał w sobotę wieczorem jest w chwili obecnej poddawany szczegółowej analizie pod kątem popełnienia wykroczeń przez osoby biorące udział w zgromadzeniu.

 

 

W tym kontekście podkreślił także, że brane są pod uwagę różne aspekty wykroczeń, nie tylko te związane z zakazem zgromadzeń. - Liczby wystawionych mandatów i skierowanych wniosków do sądu mogą się oczywiście jeszcze zmienić – zastrzegł. - Personalia wylegitymowanych już znamy – dodał.

 

Poinformował także, że w trakcie wykonywania czynności przed stadionem policjanci zatrzymali również trzy osoby, z których dwie były poszukiwane do odbycia kary w areszcie śledczym bądź zakładzie karnym, a jedna z nich osoba miała przy sobie narkotyki.

rsr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie