Dzieci zadające pytania nagim dorosłym. 100 tys. podpisów pod petycją o wstrzymanie programu

Świat
Dzieci zadające pytania nagim dorosłym. 100 tys. podpisów pod petycją o wstrzymanie programu
zdj. ilustracyjne/ Pixabay
21 marca telewizja publiczna NTR zamierza wyemitować program wyprodukowany przez wytwórnię Warner Bros

Przeszło 100 tysięcy podpisów zebrano w Holandii pod petycją z żądaniem wstrzymania emisji programu, w którym dzieci ze szkół podstawowych mają zadawać pytania nagim dorosłym. Petycję przekazano w piątek w izbie niższej parlamentu.

Jak informuje portal NOS, inicjator akcji vloger Daniel van Deutekom, przekazał petycję przewodniczącemu frakcji protestanckiej partii SGP. - Mam nadzieję, że jest to jasny sygnał, że my jako podatnicy tego nie zaakceptujemy - powiedział cytowany przez NOS van Deutekom.

 

Lider protestanckiej prawicy Kees van der Staaij, który odebrał petycję, już wcześniej protestował przeciwko emisji programu, oceniając go jako "dziwaczny" i domagając się zdjęcia go z anteny.

 

ZOBACZ: Nadzy dorośli, dzieci zadające pytania. Program edukacyjny wywołał kontrowersje przed premierą

 

21 marca telewizja publiczna NTR zamierza wyemitować program wyprodukowany przez wytwórnię Warner Bros. we współpracy z organizacją Rutgers Knowledge Center for Sexuality, oparty na duńskim formacie "Ultra smider toejet".

 

Uczestniczą w nim dzieci mające około 11 lat. Jego twórcy mają nadzieję, że dzięki programowi dzieci dowiedzą się między innymi, że nie ma jednego idealnego obrazu ludzkiego ciała.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie