"Wypadałoby przeszukać kurię lub jego archiwum". Terlikowski o kard. Dziwiszu

Polska
"Wypadałoby przeszukać kurię lub jego archiwum". Terlikowski o kard. Dziwiszu
Polsat News
Goście Agnieszki Gozdyry w "Debacie Dnia"

W sprawie komisji ds. pedofilii muszą być działania zdecydowane. Wypadałoby choćby przeszukać kurię krakowską czy archiwum kard. Stanisława Dziwisza - mówił w "Debacie Dnia" filozof i publicysta Tomasz Terlikowski.

Państwowa Komisja ds. Pedofilii poinformowała w czwartek, że wysłała do Prokuratury Generalnej m.in. dwa zawiadomienia dotyczące sześciu osób duchownych. Komisja - przekazano - "wnioskuje o wszczęcie postępowania w sprawie niezawiadomienia przez duchownych organów ścigania, mimo posiadanej przez nich wiedzy o krzywdzeniu małoletnich przez osoby im podległe". Na liście ma być m.in. kard. Stanisław Dziwisz.

 

ZOBACZ: Komisja ds. pedofilii zawiadamia prokuraturę ws. duchownych. Na liście kard. Dziwisz

 

O działaniach komisji rozmawiali goście Agnieszki Gozdyry w programie "Debata Dnia".

 

WIDEO: dyskusja na temat komisji ds. pedofilii w "Debacie Dnia"

  

Tomasz Terlikowski stwierdził, że podjęte dotychczas działania tejże komisji to "niewątpliwie krok w dobrym kierunku". Jak ocenił, komisja "zrobiła swoje", czyli skierowała sprawę do prokuratury. - Co się zmieni? Zobaczymy - dodał.

 

Jak podkreślił, w tej sprawie muszą być podjęte "zdecydowane działania". - Wypadałoby choćby przeszukać kurię krakowską czy archiwum kard. Stanisława Dziwisza - powiedział.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie