Rafał Trzaskowski zakażony koronawirusem

Polska
Rafał Trzaskowski zakażony koronawirusem
Polsat News
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest zakażony koronawirusem. "Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie!" - napisał na Twitterze.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w piątek, że przebywa na kwarantannie ze względu na chorobę żony. 

 

"Ze względu na chorobę mojej żony przebywam na kwarantannie. Na razie jestem zdrowy - test robiłem wczoraj. Pracuję zdalnie. PS Trzymajcie kciuki za Gosię" - czytamy we wpisie Trzaskowskiego opublikowanym w piątek na Twitterze.

 

Kilka godzin później Trzaskowski poinformował jednak, że i jego test dał wynik pozytywny.

 

Rzecznika stołecznego ratusza Karolina Gałecka powiedziała, że mimo infekcji prezydenta nikt inny z zarządu miasta - w tym m.in. wiceprezydenci, sekretarz i skarbnik - nie przechodzi na kwarantannę. Jak wyjaśniła, spotkania i kolegia z udziałem zarządzających Warszawą odbywają się w formie zdalnej, przebywają oni w różnych pomieszczeniach. Ponadto do urzędu przychodzą rotacyjnie, co tydzień pracując z domu.

 

Poza pracą w ratuszu prezydent stolicy odbył w ostatnim czasie kilka spotkań. W czwartek wraz z 11 włodarzami miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich uczestniczył w konferencji prasowej. Poza Trzaskowskim byli tam prezydenci lub wiceprezydenci: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Łodzi, Lublina, Krakowa, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia. O tym, czy osoby, z którymi prezydent miał kontakt, zostaną objęte kwarantanną, zadecyduje sanepid.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie