Pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadza do sprzedaży testy na Covid-19

Biznes
Pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadza do sprzedaży testy na Covid-19
Biedronka/ materiały prasowe
Testy można nabyć w sklepach Biedronka od 15 marca

Testy na obecność przeciwciał będzie można od poniedziałku 15 marca kupić w sklepach Biedronka. Sieć z racji spodziewanego dużego zainteresowania wprowadza limity sprzedaży na jedną osobę. Szwajcarskie testy mają mieć 98,3 proc. skuteczności, a na wynik czeka się 10 minut.

- Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa -  mówi Piotr Konopko dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

 

- Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej - dodaje. 

 

Wynik po 10 minutach 

 

Test firmy Primacovid jest testem serologicznym. Pozwala wykryć we krwi przeciwciała IgG i IgM przeciw koronawirusowi, świadczące o przebyciu lub toczącej się właśnie infekcji. 

 

Test wykonuje się w domu i jest prosty w użyciu. Skuteczność szwajcarskiego testu to 98,3 proc., a na wynik czeka się 10 minut. 

 

ZOBACZ: Południowoafrykański wariant koronawirusa. Testy szczepionki

 

Jak zapewnia sieć "najważniejsze jednak, że to bezpieczny, przebadany produkt renomowanej firmy. Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE)". 

 

Biedronka z racji możliwego dużego zainteresowania nowym produktem, wprowadza limity sprzedaży. Jeden klient będzie mógł kupić maksymalnie 3 testy. 

 

Testy można nabyć w sklepach Biedronka od 15 marca. Zarówno sieć jak i producent zaleca, by po pozytywnym wyniku zgłosić się do lekarza. 

 

Dr Zaczyński o wiążącym wyniku testu 

 

Dyrektor szpitala tymczasowego na stadionie PGE Narodowy dr. Artur Zaczyński, pytany w piątek o teksty ze sklepów, odparł: - Tylko i wyłącznie wiarygodny poziom przeciwciał oznaczony przez akredytowane laboratorium jest dla nas wynikiem wiążącym. 

laf/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie