Południowoafrykański wariant koronawirusa. Testy szczepionki

Technologie
Południowoafrykański wariant koronawirusa. Testy szczepionki
PAP/EPA/WAEL HAMZEH
Południowoafrykański wariant koronawirusa. Testy szczepionki

Amerykańska firma biotechnologiczna Moderna ogłosiła w środę, że zmodyfikowana wersja jej szczepionki na koronawirusa, opracowana specjalnie przeciwko wariantowi z Republiki Południowej Afryki, jest gotowa do testów na ludziach w badaniach klinicznych.

"Moderna wysłała dawki swojej szczepionki przeciwko wariantowi po raz pierwszy zidentyfikowanemu w Afryce Południowej do amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) w celu przeprowadzenia badań klinicznych" - oświadczyła firma w komunikacie prasowym.

 

ZOBACZ: Producenci: południowoafrykański wariant koronawirusa osłabia działanie szczepionek

 

"W naszej walce z Covid-19 musimy być czujni i proaktywni w kwestii nowych wariantów SARS-CoV-2, które się pojawiają" - dodał Stephane Bancel, szef Moderny - Moderna jest zobowiązana do wprowadzenia tak wielu zmian w naszej szczepionce, ile będzie to konieczne do opanowania pandemii".

 

Amerykańska Agencja Leków oświadczyła w poniedziałek, że producenci szczepionek nie będą musieli ponownie przechodzić przez długi proces autoryzacji już zatwierdzonych produktów, jeśli zostaną one zmienione w celu zwalczania nowych wariantów koronawirusa.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie