Zderzenie busa z autem osobowym na Podlasiu. Nie żyje pasażer z Ukrainy

Moto
Zderzenie busa z autem osobowym na Podlasiu. Nie żyje pasażer z Ukrainy
Podlaska Policja
W wypadku zginął na miejscu kierowca busa.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu busowi z pasażerami, który jechał z Łomży w stronę Kolna (woj. podlaskie), było przyczyną śmiertelnego wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu. Po zderzeniu mikrobus przewrócił się na bok. Wskutek obrażeń na miejscu zginął 38-letni pasażer z Ukrainy, a ranny 44-latek z tego samego auta trafił do szpitala.

Do zderzenia doszło w czwartek około godziny 7:20 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 63 z lokalną trasą niedaleko wsi Korzeniste na Podlasiu. Nadjeżdżający główną drogą od strony Łomży, zmierzający w stronę Kolna bus marki Volkswagen z czterema osobami zderzył się z osobowa skodą, która najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu.

 

Pasażer zginął w przewróconym busie

 

W wyniku wypadku biały bus przewrócił się na bok, a auto osobowe wpadło do rowu. Kierowca skody, który jechał sam, wyszedł ze zderzenia bez szwanku.

 

ZOBACZ: Wypadek wozu OSP. Ranni strażacy

 

W busie na miejscu zginął 38-letni pasażer, obywatel Ukrainy. Inny, 44-letni mężczyzna z tego auta, także narodowości ukraińskiej, został przewieziony do szpitala z obrażeniami - podała starsza posterunkowa Ewa Zabłocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

 

Policja ustaliła, że busem podróżowały osoby jadące najprawdopodobniej do pracy. Samochód nie należał do żadnej regularnej linii pasażerskiej. 

 

Policjanci ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

Nadjechał drogą podporządkowaną

 

Ze wstępnych funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym, nadjechał boczną drogą podporządkowaną od strony Nowogrodu i nie przepuścił busa.

 

ZOBACZ: Wypadek w Małopolsce. Dziecko wypadło z auta, matka zakleszczona we wraku

 

Na miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy. Objazdy dla pojazdów osobowych wyznaczono drogami lokalnymi, pojazdy ciężarowe jadące od strony Łomży i Pisza kierowane były na Stawiski. Swobodny przejazd został przywrócony w tym miejscu po godz. 11:00.

 

Wstępnie przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.Podlaska policja
Wstępnie przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Na miejscu zginał obywatel Ukrainy, który podróżował busem jako pasażer.Podlaska policja
Na miejscu zginął obywatel Ukrainy, który podróżował busem jako pasażer.

 

Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu na drodze krajowej nr 63 niedaleko wsi Korzeniste.

 

hlk/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie