Nadchodzą silne wichury. Mogą pozbawiać prądu i łamać drzewa. Prognoza pogody na czwartek, 11 marca

Polska
Nadchodzą silne wichury. Mogą pozbawiać prądu i łamać drzewa. Prognoza pogody na czwartek, 11 marca
Pixabay/TheOtherKev
W czwartek nad Polską przejdą wichury, w tym te niosące ze sobą intensywne opady

Pogoda w czwartek będzie bardzo dynamiczna, jak i stwarzająca zagrożenie. Od zachodu wkroczy front z opadami śniegu i deszczu oraz wzmagającym się wiatrem, który może niszczyć drzewa, uszkadzać dachy i zrywać linie energetyczne.

W czwartek nastąpi gwałtowne załamanie pogody. Rano i przed południem wichury pojawią się na zachodzie, po południu dotrą do centrum kraju, a pod koniec dnia na wschód Polski.
 
 
Możemy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu; chwilami będą intensywne. 
 
Porywisty wiatr, duży spadek ciśnienia
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od jednego stopnia na Suwalszczyźnie do 7 stopni na zachodnim Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z południa będzie gwałtownie się wzmagać, osiągając do 60-70 km/h, a lokalnie nawet do 80-90 km/h. Ponadto nad morzem porywy mogą osiągnąć do 100-110 km/h, a w górach powyżej 120 km/h.
 
Mapa pogodowa na czwartek, 11 marcaTwojaPogoda.pl
Mapa pogodowa na czwartek, 11 marca
 
Ciśnienie gwałtownie obniży się - do końca dnia spadnie nawet o 20 hPa. Barometry pokażą w samo południe od 1000 hPa na zachodnim Pomorzu do 1020 hPa na Podkarpaciu. Biomet znacznie się pogorszy, co oznacza, że możemy odczuwać ból głowy, senność, znużenie i spowolnienie reakcji.
 
W piątek nadal silny wiatr
 
Piątek nie przyniesie zmian w pogodzie. Nadal będzie padać, zarówno deszcz, jak i śnieg. Wiatr zmieni kierunek na zachodni i nadal osiągać będzie w porywach do 60-70 km/h, lokalnie do 80-90 km/h i jeszcze więcej nad morzem i w górach.
 
WIDEO - Prognoza pogody Polsat News
  
twojapogoda.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie