Koronawirus w Brazylii. Rekord zgonów

Świat
Koronawirus w Brazylii. Rekord zgonów
PAP/EPA/Joedson Alves
Resort zdrowia poinformował także o prawie 80 tysiącach nowych zakażeniach koronawirusem.

W ciągu ostatniej doby w Brazylii zarejestrowano 2286 kolejnych zgonów z powodu koronawirusa - podało w środę brazylijskie ministerstwo zdrowia. To najwyższa dobowa liczba zgonów w tym kraju od początku pandemii.

Rekordową dobową liczbę zgonów zarejestrowano w Brazylii już poprzedniego dnia, we wtorek - 1972. W środę, według oficjalnych danych, po raz pierwszy liczba ta przekroczyła 2 tysiące.

 

Resort zdrowia poinformował także o prawie 80 tysiącach nowych zakażeniach koronawirusem.

 

- Jesteśmy w najgorszym momencie pandemii w Brazylii, szybkie tempo przenoszenia się wirusa w różnych jego wariantach sprawia, że epidemia jest jeszcze groźniejsza. Rok 2021 będzie bardzo trudny - powiedziała agencji AFP Margareth Dalcolmo, pulmonolog z brazylijskiego instytut zdrowia publicznego.

 

ZOBACZ: Brazylia zatwierdziła pierwszą szczepionkę. W wyniku sporu z producentem nie ma czym szczepić

 

Brazylia jest po Stanach Zjednoczonych krajem najbardziej dotkniętym skutkami epidemii, jeśli chodzi liczbę ofiar śmiertelnych. Od początku epidemii zmarło tam już 270 656 osób, a całkowita liczba zakażeń sięga 11,2 mln.

 

Media alarmują, że w szpitalach zaczyna brakować łóżek, a kraj stoi w obliczu całkowitej zapaści służby zdrowia. Kampania szczepień, która miała pomóc w walce z koronawirusem, przebiega z dużymi problemami. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie