Syn Janusza Korwin-Mikkego w szpitalu. Ma Covid-19

Polska
Syn Janusza Korwin-Mikkego w szpitalu. Ma Covid-19
Polsat News
Janusz Korwin-Mikke poinformował o chorobie syna na Twitterze

"Nie kieruję się prywatą: mój Syn, Krzysztof (50 l., astma) leży w szpitalu na Covid" - przekazał na Twitterze poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. W tym samym wpisie zaznaczył, że histeria związana z "trzecią falą bije rekordy". Odwołał się też do wypowiedzi Krzysztofa Bosaka w Polsat News.

Korwin-Mikke poinformował o chorobie syna we wtorek. 50-letni Krzysztof choruje na astmę. Nie wiadomo w jakim stanie jest mężczyzna.

 

Poseł Konfederacji w tym samym wpisie zamieścił wykres o ofiarach śmiertelnych epidemii w Polsce w ciągu ostatnich miesięcy.

 

"Ale ta histeria z III Falą bije rekordy: w końcu 2020 umierało dziennie 2x tyle ludzi - i takich ruchów nie robiono" - zaznaczał poseł odwołując się do nowych, regionalnych ograniczeń.

 

"Hasło medialne, straszenie społeczeństwa"

W swoim wpisie Korwin-Mikke polecał również obejrzeć występ Krzysztofa Bosaka w "Śniadaniu w Polsat News". W ostatnią niedzielę poseł Konfederacji zapewniał, że "trzecia fala to hasło medialne kreowane chyba po to, by straszyć społeczeństwo".

 

ZOBACZ: Bosak: trzecia fala to hasło medialne kreowane po to, by straszyć społeczeństwo

 

- Zachorowania z teraz to jeszcze druga fala. Należy w systemie ochrony zdrowia powrócić do normalności. Należałoby odejść od teleporad, odcovidować oddziały. (…) Zwiększone zachorowania to jedno, a zwiększona śmiertelność wynikająca z niezdiagnozowania innych chorób to drugie - mówił Bosak.

Astma a Covid-19

Z ustaleń amerykańskich naukowców wynika, że astma nie musi nasilać ryzyka pojawienia się ciężkiej postaci Covid-19. W lipcu, na łamach "Journal of Allergy & Clinical Immunology" wskazywali, że na przebieg choroby najbardziej wpływają takie schorzenia jak choroby serca, nadciśnienie, przewlekła obturacyjna choroba płuc, cukrzyca i otyłość.

 

ZOBACZ: Astma a COVID-19. Ustalenia naukowców

 

- Ludzie z astmą, nawet ci z ograniczoną wydolnością płuc, których leczy się, aby ograniczyć astmatyczne zapalenie, wydają się nie reagować gorzej na SARS-CoV-2, niż osoby bez astmy - mówił wówczas dr Reynold A. Panettieri Jr, specjalista zajmujący się intensywną terapią osób z chorobami płuc, dyrektor Rutgers Institute for Translational Medicine and Science na Rutgers University (USA).

 

Jeśli natomiast chodzi o stosowane często w astmie wziewne środki sterydowe, to według naukowców mogą one ograniczać zdolność wirusa do infekowania komórek. Z drugiej strony mogą jednak osłabiać działanie układu odpornościowego i pogorszyć odpowiedź zapalną. Lekarze podkreślali, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań.

bas/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie