Pociąg z pasażerami uderzył w autobus. Kierowca uciekł w ostatniej chwili [WIDEO]

Świat
Pociąg z pasażerami uderzył w autobus. Kierowca uciekł w ostatniej chwili [WIDEO]
AP/Validated UGC/Freddy Persson
Po uderzeniu w autobus przegubowy pociąg pasażerski wypadł z szyn.

Pociąg z pasażerami uderzył w przegubowy autobus komunikacji miejskiej pod Göteborgiem w Szwecji. Kierowca pojazdu, który utknął na torach, uciekł w ostatniej chwili. Sam świadek zdarzenia, który nagrywał scenę, musiał ratować się przed pędzącą w jego stronę wykolejoną lokomotywą.

Do wypadku doszło w poniedziałek 8 marca o godz. 07:39 lokalnego czasu między miejscowościami Lillhagen i Gunnestorp niedaleko Göteborga. Zderzenie sfilmował Freddy Persson w pobliżu skrzyżowania z droga prowadzącą do lotniska Göteborg-City w Säve. Na nagraniu widać przegubowy autobus stojący w poprzek torowiska na przejeździe kolejowym, na którym rogatki są po jednej stronie opuszczone.

 

ZOBACZ: Chiny. Superszybkie pociągi zderzono podczas eksperymentu [WIDEO]

 

Po chwili słychać sygnał nadawany przez nadjeżdżający pociąg. Następnie skład osobowy z dużą prędkością uderza w autobus, którego tylna część zostaje odrzucona na bok. Tył pojazdu rozpadł się, widać także ogień, który pojawił się w okolicy silnika pojazdu. Agencja AP podała, że pojazd był zasilany gazem.

 

Uciekał przed wykolejoną lokomotywą

 

Po zderzeniu lokomotywa wypadła z szyn, skręcając w lewo zaczęła sunąć w stronę drogi, na której znajdował się świadek. Widać jak Freddy Persson zaczyna uciekać. Słychać także rozmowę dotycząca jak najszybszego wezwania przez telefon pomocy.

 

Pociągiem jechało 50 osób. Trzy z nich wymagały przewiezienia do szpitala i pomocy lekarskiej z powodu stłuczeń. Policja poinformowała jednak, że nikt nie doznał poważnych obrażeń.

 

ZOBACZ: Nie zatrzymały go półrogatki. Wjechał wprost pod pociąg [ZDJĘCIA]

 

Z kolei w autobusie nie było ani pasażerów ani kierowcy, który opuścił pojazd tuż przed wypadkiem.

 

Po wypadku straż pożarna odgrodziła teren w promieniu 300 metrów z obawy przed wyciekiem i wybuchem gazu z autobusu. Ruch pociągów na podmiejskiej trasie został przywrócony po południu.

 

Policja: możliwe zaniedbanie w czasie jazdy

 

Nie podano, jaka była przyczyna zdarzenia. Policja zabezpieczyła autobus w celu przeprowadzenia oględzin. Wstępnie śledczy rozważają, że mogło dojść do zaniedbania w czasie jazdy. Nikomu jednak nie postawiono na razie zarzutów.

 

WIDEO - Zderzenie pociągu z autobusem nagrał pasażer czekający na przystanku na autobus

  

 

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu z droga na lotnisko w Göteborgu.

 

hlk/ polsatnews.pl, AP, Euronews
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie