Książę Harry: wyjechałem, żeby uciec od "toksycznej" prasy

Świat
Książę Harry: wyjechałem, żeby uciec od "toksycznej" prasy
Reuters
Książę utrzymuje, że wyjechał, bo był atakowany przez "toksyczną prasę"

Brytyjski książę Harry oświadczył, że zrezygnował z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej, bo "toksyczna" prasa brytyjska niszczyła jego zdrowie psychiczne. Dodał, że nie zarzucił służby publicznej.

W zeszłym tygodniu Pałac Buckingham ogłosił, że wnuk królowej Elżbiety i jego amerykańska żona Meghan ostatecznie odłączyli się od rodziny królewskiej i nie wrócą do wykonywania obowiązków jej członków.

 

ZOBACZ: Pałac Buckingham potwierdza: Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia królewskich obowiązków

 

Honorowe nominacje wojskowe i królewskie patronaty, które posiadają książę i księżna, zostaną zwrócone królowej, a następnie rozdzielone pomiędzy pracujących członków rodziny królewskiej.

 

 

36-letni Harry i 39-letnia Meghan zaszokowali monarchię w styczniu 2020 r. zapowiedzią wycofania się z obowiązków w rodzinie królewskiej i rozpoczęcia życia po drugiej stronie Atlantyku.

 

- Nigdy nie odszedłem. Raczej usunąłem się na bok, niż zrezygnowałem. Okoliczności były bardzo trudne, co – jak sądzę - wielu ludzi dostrzegało – powiedział Harry w programie Jamesa Cordena "Late Late Show" w USA.

 

Zastraszanie i rasizm w brytyjskiej prasie

 

- Wszyscy wiemy, jaka potrafi być brytyjska prasa. Niszczyła moje zdrowie psychiczne i doszedłem do wniosku, że to toksyczne. Zrobiłem więc to, co zrobiłby każdy mąż i ojciec, musiałem zabrać stamtąd swoją rodzinę – powiedział książę.

 

 

Przed przeprowadzką do Kalifornii Harry i jego żona uskarżali się na sposób, w jaki brytyjskie tabloidy traktowały Meghan, której ojciec jest biały, a matka to Afroamerykanka. Ich zdaniem niektóre teksty można by zakwalifikować jako zastraszanie albo rasizm.

 

Wcześniej w lutym Meghan wygrała proces sądowy o naruszenie prywatności z wydawcą tabloidu "Mail on Sunday" w związku z publikacją przez tę gazetę obszernych fragmentów jej prywatnego listu do ojca. Harry wygrał zaś proces przeciw tej samej gazecie za tekst, w którym twierdzono, że książę odwrócił się plecami do wojska.

rsr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie