Łapali pokemony na autostradzie A4. Grozili innym kierowcom

Polska
Łapali pokemony na autostradzie A4. Grozili innym kierowcom
Google Street View/tarnowska policja
Jadąc autostradą mieszkańcy powiatu tarnowskiego „łapali” pokemony. Zgłoszenie do CPR wywołało zdziwienie operatora.

Zaskakujące zgłoszenie odebrał dyżurny Centrum Powiadamiania Ratunkowego od kierowcy, który razem z synem – fanem gry Pokemon Go - jechał tarnowskim odcinkiem autostrady A4. Mężczyzna skarżył się, że ktoś z innego samochodu mu grozi - poinformował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Pokemon Go to gra, którą można pobrać z internetowych sklepów z aplikacjami na urządzenia mobilne. Wykorzystano w niej technologię rzeczywistości rozszerzonej. Polega na tym, że gracze wychodzą z domu, włączają tablet lub telefon, na który jest animacja 3D i widzą na ekranie, gdzie w okolicy są ukryte pokemony. Zadaniem jest zlokalizowanie i "złapanie" przy pomocy urządzenia, jak największej liczby stworków.

 

ZOBACZ: Egzamin na prawo jazdy w Warszawie. 22-latek przyszedł pijany na plac manewrowy

 

Po otrzymaniu zgłoszenia patrol ruchu drogowego ustawił się przy zjeździe z autostrady do Tarnowa, a policjanci wypatrywali samochodu, w którym miał być sprawca gróźb i niebezpiecznej jazdy. Po chwili na węzeł podjechało audi, którym podróżowały trzy osoby, a później skoda, w której byli ojciec z synem.

 

 

Każdy pojechał w swoją stronę

 

Samochodami jechały osoby, które grały w tą samą grę. Jedni twierdzili, że są w drużynie czerwonych, drudzy, że w drużynie niebieskich. Każda z nich chciała wygrać w rywalizacji i jadąc autostradą zbierała pojawiające się pokemony.

 

- Gracze po uspokojeniu emocji wycofali się z zarzutów wobec siebie. Policjanci pouczyli ich, że droga to nie miejsce dla ryzykowanych zachowań i gier, a konsekwencje mogą być tragiczne. Po czym gracze wsiedli w swoje samochody i pojechali w różnych kierunkach – relacjonował Gleń.

 

Kilka lat temu w Tarnowie również odnotowano interwencję dotyczącą tej samej gry. Zgłaszający poinformował dyspozytora 112, że przy jego samochodzie kręci się nieznany mężczyzna i prawdopodobnie chce ukraść kołpaki z kół samochodu. Podejrzany przechodzień przybyłym na miejsce policjantom tłumaczył, że nie chce ukraść kołpaków, tylko schwytać pokemona, który ukrył się pod tym właśnie autem.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie