Dzień Kobiet. Życzenia polityków

Polska
Dzień Kobiet. Życzenia polityków
Pixabay
Życzenia polityków z okazji Dnia Kobiet

"Dziękuje wszystkim paniom, wspaniale wykonującym swoje zadania zawodowe, za cierpliwość, za ciepło, za fachowość, za wszystko, co na co dzień nam ofiarujecie" - przekazał prezydent Andrzej Duda w nagraniu z okazji Dnia Kobiet. Wraz z życzeniami Lewica podkreśla konieczność zrównania praw kobiet i mężczyzn, a posłanki z PO wymieniają to, czego sobie nie życzą we współczesnej Polsce.

"Życzymy wszystkim paniom wielu nowych sukcesów – ale też zasłużonego wytchnienia, dobrego zdrowia, szczęścia i harmonii w gronie kochających bliskich oraz spełnienia wszelkich planów i marzeń" - napisała w poniedziałek na Twitterze Kancelaria Prezydenta z okazji Dnia Kobiet.

 

Dołączono nagranie z życzeniami od prezydenta oraz osób z kierownictwa kancelarii. 

 

 

Szefowa prezydenckiej kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych życzy kobietom "wiary w nieograniczone możliwości, które drzemią w kobietach".

 

Życzenia płynął również od kancelarii premiera. 

 

 

"Kwiaty tak, ale przede wszystkim prawa wyboru, wolność, równej płacy nam trzeba na 8 marca i każdy dzień. O to będziemy walczyć" - napisała Małgorzata Prokop z klubu Lewicy.

 

Z kolei Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, że "zamiast kwiatów Lewica daje kobietom projekt ustawy o zmianie definicji gwałtu".
"Nie będę Wam życzył "Wszystkiego Najlepszego" tylko po prostu, równych praw i wolności wyboru. Wspólnymi siłami pewnego dnia się to uda. Jeśli mogę Was prosić o jedną rzecz - nie przyjmujcie życzeń od mizoginów, którzy pół roku temu zgotowali Wam piekło" - napisał poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.
"Ten ósmy marca jest zupełnie inny. Tym razem posłuchajcie, czego nie życzą sobie kobiety" - przekazała Platforma Obywatelska, publikując wypowiedzi posłanek. 
Trzaskowski: "wszystkiego najlepszego" nie wystarczy
Życzenia złożył również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, podkreślając: chciałbym napisać "wszystkiego najlepszego", ale to nie wystarczy. Nie w sytuacji, w której się znalazłyście. Dlatego w tym roku, na Dzień Kobiet i każdy kolejny, życzę Wam należnego szacunku, równości, swobody decyzji. Należnych praw. 
"To dzięki Waszej mądrości i odpowiedzialności świat staje się lepszy!" - napisał, zwracając się do kobiet marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

"Z okazji Waszego święta życzę wszelkiej pomyślności, wytrwałości w osiąganiu celów, radości z każdego dnia, byście zawsze były inspiracją oraz motorem działania w przełomowych chwilach dziejów ludzkości" - napisał wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL i dołączył cytat z Juliusza Słowackiego.
"Najlepsze życzenia" kobietom składają także politycy Solidarnej Polski.
Z kolei ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski polecił swoje ulubione książki napisane przez kobiety.
ml/prz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie