"Obsługa nie życzyła sobie pasażera z niepełnosprawnością". Polityk wyproszony z pociągu PKP

Polska
"Obsługa nie życzyła sobie pasażera z niepełnosprawnością". Polityk wyproszony z pociągu PKP
Polsat News
W odpowiedzi na post, PKP wydało oświadczenie, w którym tłumaczy, że pociąg był już maksymalnie zapełniony

"Zostałem przed chwilą siłowo wyniesiony z pociągu, ponieważ obsługa nie życzyła sobie pasażera z niepełnosprawnością" - napisał na Facebooku Bawer Aondo-Akaa polityk i działacz na rzecz niepełnosprawnych. PKP tłumaczy, że to ze względu na covidowe obostrzenia.

"Jeżeli ktoś z Państwa właśnie teraz jedzie autem z Krakowa do Wrocławia, to bardzo proszę o pilny kontakt. Zostałem przed chwilą siłowo wyniesiony z pociągu, ponieważ obsługa nie życzyła sobie pasażera z niepełnosprawnością" - zaapelował na Facebooku Bawer Aondo-Akaa. Według jego relacji miał zostać siłą wyproszony z pociągu. 
 
Poprosił o pomoc, wyjaśniając, że "nadal jednak potrzebuję się dostać do Wrocławia. Służbowo, nie na sobotnią wycieczkę... jesli ktoś z Państwa może mi pomóc rozwiązać ten problem, to proszę o telefon". 
 

EDIT: Jestem już w samochodzie, w drodze do Wrocławia. Dziękuję wszystkim za pomoc. Na służbowe spotkanie zdążę :)...

Opublikowany przez Bawra Aondo-Akaa Sobota, 6 marca 2021
 
"Był już osiągnięty limit"
 
W odpowiedzi na post, PKP wydało oświadczenie, w którym tłumaczy, że pociąg był już maksymalnie zapełniony, zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi. 
 
 
"W pociągu IC 3512, którym chciał odbyć przejazd podróżny z Krakowa do Wrocławia, był już osiągnięty limit 50 proc. miejsc do siedzenia, tym samym drużyna konduktorska nie mogła sprzedać biletu. Limit ten obowiązuje zgodnie z przepisami prawa" - wyjaśnia PKP. 
 
 
W oświadczeniu poinformowano także, że "pociąg ten w swoim zestawieniu nie prowadzi wagonu dostosowanego do przewozu i potrzeb osób poruszających się na wózku. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym". Według PKP, konduktor zaproponował miejsce w pociągu mającym warunki do przewozu osób niepełnosprawnych. 
 
Bawer Aondo-Akaa jest politykiem i działaczem społecznym na rzecz osób z niepełnosprawnością. Od 2017 roku ekspert Konwencji ONZ ds. Osób Niepełnosprawnych. 
laf/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie