Władze Barcelony zorganizują koncert dla 5000 osób. Bez zachowania dystansu społecznego

Świat
Władze Barcelony zorganizują koncert dla 5000 osób. Bez zachowania dystansu społecznego
wikimedia/Ricardo Patiño
Na zdjęciu Ada Colau, burmistrz Barcelony

Władze Barcelony zatwierdziły w piątek organizację pierwszego w tym roku koncertu. Zostanie on zorganizowany w marcu dla 5 tys. osób w jednej z hal sportowo-rozrywkowych katalońskiej stolicy, bez konieczności zachowania dystansu społecznego pomiędzy uczestnikami wydarzenia.

Jak poinformowała w piątek burmistrz Barcelony Ada Colau, impreza odbędzie się 27 marca bez konieczności zachowania dystansu społecznego. Przypomniała, że ostatni przeprowadzony w Barcelonie koncert, w grudniu 2020 r., służył jako próba dla dużych imprez masowych.

 

ZOBACZ: Nie będzie weekendowego lockdownu w Paryżu. "Zbyt silny sprzeciw społeczny"

 

Radio Cadena Ser odnotowało, że po grudniowym koncercie w barcelońskiej sali Apolo wśród 463 jego uczestników nie potwierdzono żadnego zakażenia koronawirusem.

 

Władze Barcelony zapowiedziały, że marcowe wydarzenie będzie koncertem hiszpańskiego zespołu Love of Lesbian wykonującego muzykę indie pop.

 

Każdy z uczestników marcowego koncertu będzie mógł wejść do hali sportowo-rozrywkowej Palau Sant Jordi po wcześniejszym poddaniu się kontroli temperatury ciała oraz wykonaniu szybkiego testu na obecność koronawirusa.

 

Decyzja niezgodna z przepisami

 

Komentatorzy hiszpańskiej rozgłośni wskazali, że decyzja władz Barcelony dotycząca organizacji koncertu w stolicy Katalonii nie jest zbieżna z przyjętymi w czwartek przez służby medyczne Hiszpanii przepisami sanitarnymi. Do początku kwietnia nie przewidują one możliwości organizowania dużych wydarzeń publicznych w tym kraju.

 

ZOBACZ: Koniec z maseczkami i lockdownem. Kolejne stany znoszą obostrzenia

 

Od późnej jesieni na terenie wspólnoty autonomicznej Katalonii obowiązują surowe restrykcje epidemiczne, w tym m.in. ograniczone warunki prowadzenia pracy przez placówki gastronomiczne.

 

Dopiero w poniedziałek kataloński rząd zniósł zakaz funkcjonowania centrów handlowych oraz sklepów mających powierzchnię powyżej 400 m2.

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie