Więzienie musiało wymienić wszystkie zamki. Przez selfie stażysty

Świat
Więzienie musiało wymienić wszystkie zamki. Przez selfie stażysty
pixabay/nonmisvegliate
"Współpracę ze stażystą zakończono ze skutkiem natychmiastowym"

Więzienie Heidering pod Berlinem musiało zmienić ponad 600 zamków w celach i korytarzach, a koszt całej operacji oszacowano na 50 tys. euro. Powód? Jedno zdjęcie nieuważnego stażysty, który zrobił sobie "selfie" z... kluczem otwierającym wszystkie zamki.

Mężczyzna rozpoczynający staż w więzieniu Heidering w Großbeeren chciał pochwalić się znajomym nową, odpowiedzialną funkcją. Podczas jednego z pierwszych dni nowej pracy zrobił sobie zdjęcie z kluczem, otwierającym wszystkie drzwi w więzieniu. Następnie wysłał plik do swoich znajomych przez komunikator WhatsApp.

"Staż zakończono natychmiast"

Gdy władze placówki dowiedziały się o wycieku, natychmiast przystąpiły do wymiany wszystkich zamków. Wyjaśnili, że zdjęcie klucza wystarczy wykwalifikowanemu ślusarzowi do jego podrobienia. Tak przygotowany klucz mógł zostać potem przemycony do więzienia.

 

ZOBACZ: Banksy wraca z nowym muralem. Dzieło pojawiło się na ścianie więzienia

 

Nad wymianą wszystkich zamków przez niemal 24 godziny pracowało 20 pracowników więzienia. Koszt całej operacji wyniósł ok. 50 tys. euro.

 

"Współpracę ze stażystą zakończono ze skutkiem natychmiastowym. Mężczyzna otrzymał zakaz wchodzenia do budynku" - przekazał rzecznik więzienia. Niewykluczone, że były pracownik zostanie obarczony kosztami remontu.

bas/ TheLocal.de, Bild
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie