"To ma zbyt wysoką cenę". Wszyscy niemieccy uczniowie powinni w marcu wrócić do szkół

Świat
"To ma zbyt wysoką cenę". Wszyscy niemieccy uczniowie powinni w marcu wrócić do szkół
pixabay/Wokandapix
Szkoły w Niemczech powinny zostać otwarte - uważa Britty Ernst

Według przewodniczącej Konferencji ministrów edukacji, Britty Ernst, wszyscy uczniowie powinni móc powrócić do szkoły w marcu. - Nie możemy czekać więcej tygodni. Zamknięcie szkół ma zbyt wysoką cenę społeczną - podkreśliła Ernst w wywiadzie udzielonym w piątek portalowi RND.

Dzieci i młodzież bardzo ucierpiały przez ograniczenia kontaktów - nie tylko z powodu gorszych możliwości edukacyjnych, ale także psychologicznych. - To nie powinno pozostawiać nas obojętnymi - powiedziała Ernst.

 

ZOBACZ: Koniec z maseczkami i lockdownem. Kolejne stany znoszą obostrzenia

 

- Dla mnie jest jasne, że musimy otworzyć nie tylko szkoły podstawowe, ale także musimy przynajmniej przejść na nauczanie hybrydowe w szkołach średnich - podkreśliła.

 

Decyzja należy do landów

 

W połowie grudnia zdecydowano o wprowadzeniu twardego lockdownu w Niemczech, zamknięto wówczas wszystkie szkoły. W lutym podczas wirtualnego spotkania kanclerz Angeli Merkel z premierami krajów związkowych zdecydowano, że nie będzie ogólnokrajowych jednolitych przepisów dotyczących otwierania szkół.

 

Angela Merkel i szefowie rządów krajowych zgodzili się, że same landy zdecydują o otwieraniu placówek oświatowych "w ramach swojej suwerenności kulturowej".

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie