Szef szpitala na PGE Narodowym: od poniedziałku więcej łóżek dla pacjentów

Polska
Szef szpitala na PGE Narodowym: od poniedziałku więcej łóżek dla pacjentów
Polsat News
Zaczyński poinformował, że w czwartek w jego placówce było hospitalizowanych od 170 do 18O osób.

Od poniedziałku szpital tymczasowy na PGE Narodowym w Warszawie zwiększa liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19. W czwartek było ich ok. 180. Obecnie szpital jest w stanie przyjąć 300 osób – poinformowała w piątek szef placówki dr Artur Zaczyński.

Dr Artur Zaczyński wskazał, że nowa fala pandemii spowodowała, iż część szpitali jest "okupowana". Dlatego – podkreślił - szpital tymczasowy na PGE Narodowym musi mieć w gotowości zabezpieczone łóżka na wypadek nagłego wzrostu zachorowań.

 

Zaczyński poinformował, że w czwartek w jego placówce było hospitalizowanych od 170 do 18O osób. Wyjaśnił, że dane różnią się w zależności od tego, z której godziny pochodzą, gdyż część pacjentów jest wypisywana, także przychodzą nowi.

 

ZOBACZ: Warszawa. Szpital Narodowy przygotowuje się na trzecią falę. Uruchamiane są kolejne moduły

 

- Na dolnym odcinku, tym przygotowanym możemy przyjąć do 300 osób. W momencie, gdy będziemy mieli powyżej 200, a tak naprawdę już w poniedziałek, przygotujemy górny poziom, który jest gotowy do wstawienia łóżek i całej infrastruktury – powiedział Zaczyński w radiu RMF FM.

 

MZ podało w czwartek, że badania potwierdziły zakażenie u kolejnych 15 250 osób, najwięcej w woj. mazowieckim - 2563. To o blisko 450 osób mniej niż w środę, ale o 3,1 tys. więcej niż tydzień wcześniej. Zmarło 289 osób.

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie