Rolnicy z AgroUnii zakłócili konferencję premiera. Interweniowała policja i SOP

Polska
Rolnicy z AgroUnii zakłócili konferencję premiera. Interweniowała policja i SOP
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Rolnicy próbowali zakłócić uroczystość

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w otwarciu wschodniej obwodnicy Wrześni (wielkopolskie). Wydarzenie zakłócili rolnicy z AgroUnii, którzy chcieli rozmawiać z szefem rządu. Powstrzymała ich policja i Służba Ochrony Państwa. Wylegitymowano 16 osób.

- Września ma być centrum, które przyciąga nowe inwestycje; żeby tak się stało, musi być dobra infrastruktura - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia obwodnicy Wrześni. Jak podkreślał, odważne inwestycje służą poprawie warunków do prowadzenia biznesu.

 

ZOBACZ: Nagle stracił 300 świń. Długi niszczą rolnika

 

W pewnym momencie przemówienie szefa rządu próbowali zakłócić reprezentanci AgroUnii. W pobliżu miejsca uroczystości pojawiło się kilka ciągników rolniczych, kilkadziesiąt osób z transparentami próbowało też pokonać bariery i wbiec na jezdnię, na której przemawiał Mateusz Morawiecki. 

 

Wylegitymowano 16 osób

 

Rolników powstrzymali policjanci i funkcjonariusze SOP. Wylegitymowano 16 osób. 

 

Jak powiedział rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak, działania funkcjonariuszy polegały na powstrzymaniu osób przed naruszeniem strefy ochronnej.

 

- Premier polskiego rządu, jak inne najważniejsze osoby w państwie, jest ochraniany w szczególny sposób. Zachowanie grupy rolników z Wrześni, biegnących w stronę osoby ochranianej musiało się spotkać z natychmiastową reakcją policjantów. Wobec wylegitymowanych osób zostanie wszczęta odpowiednia procedura prawna – powiedział PAP Borowiak.

 

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak mówił po zdarzeniu, że rolnicy chcieli zapytać Mateusza Morawieckiego o losy polskiego rolnictwa.

 

Wideo: Rolnicy z AgroUnii na otwarciu obwodnicy Wrześni

  

Obwodnica ma pięć kilometrów długości, ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście i wyprowadzić ruch tirów z centrum miasta. Docelowo stanie się fragmentem drogi krajowej nr 15. Całkowity koszt prac budowlanych wyniósł ponad 79,6 mln zł; przeszło 34,1 mln zł to środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

jo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie