Poznań. Dzik zaatakował kobiety w parku. "Miał ochotę na popcorn"

Polska
Poznań. Dzik zaatakował kobiety w parku. "Miał ochotę na popcorn"
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay, barmalyanich
Dzik nie miał zamiaru skrzywdzić kobiet, tylko miał ochotę na popcorn, który trzymały w papierowej torbie.

Dwie młode kobiety zostały zaatakowane przez dzika w Lesie Dębińskim w Poznaniu. Kobiety wezwały na pomoc strażników miejskich. Okazało się – jak relacjonowali strażnicy - że dzik nie miał zamiaru skrzywdzić kobiet, tylko miał ochotę na popcorn, który trzymały w papierowej torbie.

O zdarzeniu poinformowała w piątek Straż Miejska Miasta Poznania. Jak podała, w środę późnym popołudniem strażnicy z Wildy otrzymali zgłoszenie od dwóch zaniepokojonych, młodych kobiet, które w Lesie Dębińskim atakuje dzik.

 

- Kobiety nie umiały wskazać konkretnego miejsca, gdzie się znajdują dlatego pozostawały w kontakcie telefonicznym z patrolem, który włączył sygnały świetlne, by te mogły nakierować strażników. Po chwili poszukiwań udało się i patrol dotarł na miejsce. A tam zastał dwie przerażone i roztrzęsione kobiety stojące na ławce. Po krótkiej rozmowie i sprawdzeniu okolicy okazało się, że dzika nie ma już w pobliżu i mogą zejść z ławki. Okazało się, że dzik był przyczajony w krzakach i jak tylko kobiety zeszły z ławki zaatakował ponownie – wskazali miejscy strażnicy.

 

"Miał ochotę na popcorn"

 

Dodali, że "szybko okazało się, że nie miał zamiaru skrzywdzić kobiet, tylko miał ochotę po prostu na popcorn, który trzymały w papierowej torbie - dzika zwabił silny zapach przekąski".

 

ZOBACZ: Dzika owca znaleziona w Australii. Miała na sobie 35 kg futra

 

- Jak tylko znów zaczął się zbliżać wkroczyli strażnicy, którzy natychmiast przegonili napastnika na tyle skutecznie, że już nie wrócił. Przestraszone kobiety mogły bezpieczni zejść na ziemię – poinformowali strażnicy.

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie