Na drogach będzie bardzo niebezpiecznie. Pogoda na piątek

Polska
Na drogach będzie bardzo niebezpiecznie. Pogoda na piątek
Pixabay
Kierowcy powinni zachować ostrożność, bo na drogach będzie ślisko

Niska temperatura, porywisty wiatr i mieszane opady, zarówno deszczu, jak i śniegu, a także gwałtownie rosnące ciśnienie, niekorzystnie wpłyną na nasze samopoczucie. Kierowcy powinni zachować ostrożność, bo na drogach będzie ślisko.

W piątek będzie się chmurzyć, ale z przejaśnieniami, na Pomorzu i Podlasiu także rozpogodzeniami. W większości regionów spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg, w zależności od pory dnia i temperatury. Najmocniej popada na środkowej północy i południu.
 
 
W górach i na pogórzu zawieje śnieżne, znacznie ograniczające widoczność. Na skutek spadku temperatury poniżej zera możliwe są oblodzenia dróg i chodników, w miejscach, gdzie wcześniej zalegała deszczówka. Warto zachować ostrożność.
 
Gwałtowny wzrost ciśnienia
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą w cieniu od 1 stopnia na północnym wschodzie do 5 stopni na zachodzie. Wiatr z kierunku północnego i północno-zachodniego będzie osiągać w porywach do 40-50 km/h. Może obniżać temperaturę odczuwalną nawet o kilka stopni.
 
Ciśnienie jest wysokie i do wieczora wzrośnie nawet o 10 hPa. Barometry pokażą w samo południe od 1018 hPa na wschodzie do 1025 hPa na północnym zachodzie. Biomet pozostanie niekorzystny dla naszego samopoczucia. Możemy odczuwać różnorodne bóle, senność i rozkojarzenie.
 
W weekend zmienna aura
 
W weekend sporo przejaśnień i rozpogodzeń, ale również opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W sobotę popada na południu i wschodzie, a w niedzielę na północy. Temperatura w nocy i rano lekko poniżej zera, a po południu najwyżej do 5 stopni.
Łukasz Mielczarek/ TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie