"Dziecko już zakopane". Wiadomość od 15-latki odebrała przypadkowa osoba

Polska
"Dziecko już zakopane". Wiadomość od 15-latki odebrała przypadkowa osoba
pixabay/Jasmin_Sessler; Zdj. ilustracyjne
15-latka nierozważny pomysł zaczerpnęła pomysł z... TikToka

"Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy" – taką informację wysłała do mieszkanki Koła (Wielkopolskie) 15-letnia Wielkopolanka. Napisana dla żartu wiadomość postawiła na nogi funkcjonariuszy całego regionu.

Jak powiedziała w piątek PAP oficer prasowy policji w Kole sierż. sztab. Weronika Czyżewska, do policjantów zgłosiła się mieszkanka Koła, która poinformowała, że otrzymała nietypową wiadomość.

 

ZOBACZ: Dla "żartu" zamknęli w pralce 2-latka. Sąd obniżył im kary

 

- Kobieta oświadczyła, że na swój telefon komórkowy otrzymała wiadomość od nieznanego jej numeru komórkowego o treści: "dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy". Z uwagi na powagę zapisanych treści, policjanci podjęli próbę ustalenia nadawcy wiadomości. Wiązało się to z zaangażowaniem w działania wielu mundurowych z różnych jednostek policji. Po kilkugodzinnej współpracy, udało się namierzyć nadawcę informacji - podała.

Sprawę rozpatrzy sąd

Jak się okazało, nadawcą wiadomości przesłanej przez komunikator internetowy była 15-latka, mieszkanka jednej z podpoznańskich miejscowości. Czyżewska podała, że nastolatka wysłała informację do losowo wybranego odbiorcy.

 

- Nierozważny pomysł zaczerpnęła z aplikacji TikTok. Powiedziała, że od jakiegoś czasu zagraniczni tiktokerzy prześcigają się w filmikach, w których pokazują wysyłane do przypadkowo wybranych osób wiadomości o różnej treści i ekscytują się ich reakcjami. 15-latka postanowiła skorzystać z tego pomysłu, nie zdawała sobie jednak sprawy, że jej czyn może wiązać się z tak poważnymi konsekwencjami - podała rzeczniczka kolskiej policji.

 

Jak dodała, sprawę rozpatrzy teraz sąd rodzinny i nieletnich.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie