Szef gangu zatrzymany na Wyspach. Namierzyli go "Łowcy Cieni"

Świat
Szef gangu zatrzymany na Wyspach. Namierzyli go "Łowcy Cieni"
Zdj. ilustracyjne, fot. CBŚP

"Łowcy Cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji namierzyli 54-latka, który od kilku lat ukrywał się i unikał odbycia kary pozbawienia wolności. Jerzy J. został skazany m.in. za kierowanie gangiem i przestępstwa narkotykowe. Został zatrzymany w Wielkiej Brytanii.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP przekazała w czwartek, że Jerzy J. był poszukiwany od 2017 r. w celu odbycia kary ponad 10 lat pozbawienia wolności. J. został skazany m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, uprowadzenie osoby, wymuszenie rozbójnicze, oszustwo oraz przestępstwa narkotykowe – handel narkotykami i posiadanie prekursorów do ich produkcji.

 

ZOBACZ: CBŚP rozbiło gang pseudokibiców "PsychoFans". Mieli zapas amunicji i gotówki

 

Poszukiwania mężczyzny prowadziła Komenda Powiatowa Policji w Otwocku, bo to z tamtych okolic pochodził Jerzy J. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, wyjechał z Polski i ukrywa się poza granicami kraju, dlatego Sąd Okręgowy w Warszawie wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Trwa procedura ekstradycyjna

W minionym roku w poszukiwania włączyli się policjanci z "łowców cieni", czyli specgrupy Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

"»Łowcy cieni« ustalili, że ścigany mężczyzna najprawdopodobniej ukrywa się na terenie Wielkiej Brytanii. Aby ustalić precyzyjnie miejsce pobytu poszukiwanego, policjanci CBŚP, poprzez oficera łącznikowego Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii, współpracowali z miejscową policją, korzystali także z wymiany informacji w ramach Systemu Informacyjnego Schengen tzw. SIS. Efektem tej współpracy było zatrzymanie mężczyzny w Andover, w hrabstwie Hampshire" – podała nadkom. Jurkiewicz. Jerzego J. ujęli funkcjonariusze National Extradition Unit.

 

Obecnie 54-letni skazany przebywa na terenie Wielkiej Brytanii, trwa procedura ekstradycyjna. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie