Niemcy. Szybki test na koronawirusa będzie można kupić w Aldi

Świat
Niemcy. Szybki test na koronawirusa będzie można kupić w Aldi
wikimedia/Europeanguy42
Niemcy będą mogli się przebadać za pomocą testów, które kupią w popularnym dyskoncie

Od soboty w dyskontach Aldi w Niemczech znajdą się w sprzedaży szybkie testy na obecność koronawirusa, możliwe do samodzielnego przeprowadzenia. Od przyszłego tygodnia będzie je można kupić także w drogeriach Rossmann. Początkowo jeden klient będzie mógł kupić tylko jedno opakowanie.

Testowanie to teraz główna obok szczepień strategia rządu federalnego w walce z pandemią koronawirusa i sposób na wyjście z lockdownu. Na razie szybkie testy, które każdy może sam przeprowadzić są dostępne tylko w aptekach, ale od najbliższego weekendu to się zmieni.

 

ZOBACZ: Izrael. Rozpoczęły się testy bransoletki ostrzegającej o łamaniu kwarantanny

 

Dyskonty Aldi Nord i Aldi Sued ogłosiły, że od soboty w ich ofercie znajdą się szybkie testy - informuje w czwartek dziennik "Bild".

 

25 euro za 5 testów

 

Początkowo sprzedaż będzie ograniczona do jednego opakowania na klienta. Pakiet kosztuje około 25 euro. Zawiera pięć testów, których wyniki powinny być dostępne w 15 minut po wymazie.

 

ZOBACZ: Francuski politolog: koronawirus to chiński Czarnobyl do dziesiątej potęgi

 

W sieci drogerii Rossmann testy do samodzielnej aplikacji będzie można kupić od przyszłego tygodnia, jednak nie ma jeszcze szczegółów dotyczących ceny.

 

W zeszłym tygodniu Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM) wydał specjalne zezwolenia na trzy produkty do użytku domowego. Próbki pobiera się przez wymaz z nosa.

 

"Podobno wskaźnik wykrywalności wynosi w przypadku testów 96 procent. Jest to jednak kontrowersyjne. Badania pokazują, że infekcje nie są wykazywane w około 40 procentach przypadków" - pisze "Bild".

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie