Jedna dawka szczepionki dla ozdrowieńców. Jutro decyzja

Polska
Jedna dawka szczepionki dla ozdrowieńców. Jutro decyzja
Polsat News
Czy ozdrowieńcy będą szczepieni jedną dawką?

Ogłoszę prawdopodobnie jutro ostateczną decyzję w sprawie szczepienia ozdrowieńców jedną dawką szczepionki - podał w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski w programie "Tłit" portalu WP pytany był, czy popiera szczepienie ozdrowieńców jedną dawka szczepionki. - Raczej tak, ale proszę nam jeszcze dać jeden dzień, dwa. Ja ogłoszę prawdopodobnie jutro ostateczną decyzję, bo ja jeszcze konsultuję to z agencją od strony technologii i taryfikacji, i ze specjalnym zespołem ds. szczepień, który jest przy ministrze zdrowia - odpowiedział.

 

- Druga sprawa, która rozpatrujemy, to wydłużenie przerwy między dwoma dawkami, bo to też nam pomoże zwiększyć tempo szczepień - poinformował.

 

ZOBACZ: Niedzielski: widać na horyzoncie kres naszych zmagań

 

- Tutaj mamy taki sam punkt widzenia z Radą Medyczną, z panem premierem. Chcemy, żeby te okresy między szczepieniami były też wychodzące naprzeciw dowodom naukowym, to znaczy, żebyśmy jednak w ramach charakterystyki produktu leczniczego te okresy definiowali, stąd czekamy na decyzję ekspertów - powiedział.

 

Niedzielski dopytywany, o ile będzie wydłużony okres między przyjmowaniem dawek szczepionki odparł, że "będzie to zdefiniowane do każdego produktu inaczej". Poinformował, że decyzja w sprawie wydłużenia zapadnie jeszcze w tym tygodniu. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie