Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 121 km/h. Wszystko przez elektroniczny dozór

Polska
Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 121 km/h. Wszystko przez elektroniczny dozór
Zdj. ilustracyjne, Pixabay/AndrzejRembowski
Kierowca audi pędził w terenie zabudowanym 171 km/h. Po zatrzymaniu tłumaczył funkcjonariuszy postanowił wyjaśnić sytuację

Gorzowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej zbyt szybko jadącego kierowcę. Kierowca spieszył się tak bardzo, że w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 121 km/h. Stracił prawo jazdy. Najbardziej funkcjonariuszy drogówki zaskoczył powód przewinienia, jaki podał mężczyzna.

Kierowca audi pędził w terenie zabudowanym 171 km/h. Po zatrzymaniu 35-latek przyznał policjantom, że bardzo się spieszy ponieważ jest objęty dozorem elektronicznym. Źle zaplanował podróż i na dotarcie do domu miał kilkanaście minut. 

 

- Osoba taka w godzinach określonych przez sąd powinna znajdować się w miejscu zamieszkania. Nie jest to jednak absolutnie żadne tłumaczenie, które usprawiedliwiałoby jazdę z ogromną prędkością, która od lat jest główną przyczyną drogowych tragedii - poinformował podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

 

ZOBACZ: Dzik po wypadku zaatakował przechodnia i policjantów. Zwierzę zastrzelono

 

Tłumaczenie nie przekonało policjantów. 35-latek stracił prawo jazdy. Policjanci nie zdecydowali się na wystawienie mandatu, ale przekazali sprawę do sądu, który podejmie decyzję o wysokości kary. 

dsk/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie