150 kg haszyszu w siedmiu torbach. Policja przejęła narkotyki warte 8 mln zł

Polska
150 kg haszyszu w siedmiu torbach. Policja przejęła narkotyki warte 8 mln zł
CBŚP
Policjanci przejęli prawie 150 kg czystego haszyszu

Taka ilość narkotyku pozwoliłaby na przygotowanie nawet 150 tys. porcji dilerskich, które dzięki działaniom funkcjonariuszy CBŚP nadzorowanych przez dolnośląską Prokuraturę Krajową, już nie trafią na rynek. Obydwaj zatrzymani w wyniku tej akcji mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Wszystko wskazuje na to, że te narkotyki miały trafić do obrotu na terenie Polski, ale część mogła być przeznaczona na rynek krajów Europy zachodniej.

 

W ostatnim czasie policjanci Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji w ramach śledztwa nadzorowanego przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, w województwie opolskim przejęli dużą ilość nielegalnych substancji narkotycznych.

 

ZOBACZ: Warszawa. Nagrywał kobietę w przebieralni na basenie. W mieszkaniu miał narkotyki

 

Na terenie powiatu nyskiego policjanci CBŚP przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 27 lat. Osoby były całkowicie zaskoczone błyskawicznym działaniem funkcjonariuszy i nie spodziewały się zatrzymania. W momencie wejścia policjantów na obiekt, mężczyźni chcieli odjechać pojazdem, w którym przewozili siedem toreb transportowych, wypełnionych pakunkami zawierającymi brunatną substancję.

 

CBŚP

 

 

150 tys. działek

 

Po sprawdzeniu okazało się, że w torbach znajduje się czysty haszysz w ilości blisko 150 kg, który został zabezpieczony i przekazany do analizy laboratoryjnej.

 

Z szacunków śledczych wynika, że taka ilość narkotyków mogłaby pozwolić na przygotowanie nawet 150 tys. działek dilerskich o wartości ponad 8 mln zł.

 

ZOBACZ: Przemytniczka narkotyków została policjantką. "Nie ma mowy o jakimkolwiek uchybieniu"

 

Zatrzymanych doprowadzono do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków, za co może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Decyzją sądu obydwaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie