Przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami Chapecoense. Zmarł na zawał po meczu z przyjaciółmi

Świat
Przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami Chapecoense. Zmarł na zawał po meczu z przyjaciółmi
PAP/EPA/LUIS EDUARDO NORIEGA A.

Radiowy dziennikarz Rafael Henzel, który w 2016 roku jako jeden z nielicznych przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami brazylijskiej drużyny Chapecoense na pokładzie, zmarł na zawał serca - poinformował klub. Miał 45 lat.

Z informacji m.in. lokalnych mediów wynika, że dziennikarz upadł w trakcie gry w piłkę nożną z przyjaciółmi w Chapeco. Zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala, a przyczyną był prawdopodobnie zawał serca.

 

Henzel był jedną z sześciu osób, które 29 listopada 2016 przeżyły katastrofę lotniczą z piłkarzami Chapecoense na pokładzie. Brazylijska drużyna leciała na finał Copa Sudamericana do Kolumbii. Samolot rozbił się w górach niedaleko lotniska w Medellin - zginęło 71 osób, w tym 19 zawodników oraz trener Caio Junior. Wśród sześciu uratowanych pasażerów było trzech graczy.

 

Po katastrofie Henzel wrócił do pracy dziennikarskiej, napisał też książkę.

 

"Podczas swojej błyskotliwej kariery Rafael opowiedział historię Chapecoense. Był symbolem odbudowy klubu i na zawsze zostanie zapamiętany na naszych zielono-białych stronach" - napisał w oświadczeniu brazylijski klub.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie