Pochmurno, jednak bez deszczu. Pogoda na poniedziałek

Polska
Pochmurno, jednak bez deszczu. Pogoda na poniedziałek
PAP/EPA/Zsolt Czegledi
W poniedziałek aura nie będzie przyjemna

Początek tygodnia będzie raczej pochmurny, ale bez opadów. Tylko w górach będzie słonecznie. Temperatura sięgnie nawet 10 stopni, ale miejscami mocno powieje. Ciśnienie będzie bardzo wysokie, a biomet poprawi się.

W poniedziałek aura nie będzie przyjemna. Nad przeważającym obszarem kraju będą zalegać niskie chmury warstwowe, które całkowicie przysłonią słońce. Jedynie miejscami możliwe są przejaśnienia. Najsłoneczniej będzie w szczytowych partiach gór.
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą w cieniu od 5 stopni na Podkarpaciu do 10 stopni na Pomorzu. Wiatr z kierunku zachodniego i północno-zachodniego będzie słaby i umiarkowany, w północnych województwach silny i porywisty, do 40-45 km/h.
 
twojapogoda.pl
 
 
Poziom wód na rzekach opada
 
Ciśnienie jeszcze rośnie, ale po południu ustabilizuje się. Barometry pokażą w samo południe od 1032 hPa na Podlasiu do 1037 hPa na Dolnym Śląsku. Biomet będzie obojętny, ale z biegiem dnia zacznie się poprawiać.
 
 
Sytuacja na rzekach centralnej i północno-wschodniej Polski w wyniku zatorów lodowych i gwałtownych roztopów wciąż jest poważna, jednak zaczyna się powoli stabilizować. Poziom wód na kluczowych odcinkach rzekach opada.
 
Zobacz prognozę pogody Polsat News
  
TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie