Warszawa. 15-latka kilkakrotnie raniła nożem matkę

Polska
Warszawa. 15-latka kilkakrotnie raniła nożem matkę
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
15-latka została zatrzymana zaledwie chwilę po zdarzeniu przez wywiadowców z Targówka, po czym została umieszczona w policyjnej izbie dziecka

- Policjanci z północnopraskiej komendy zatrzymali 15-latkę, która kilkakrotnie raniła matkę nożem kuchennym - poinformowała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Dodała, że 15-latka została na trzy miesiące umieszona w schronisku dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. - Funkcjonariusze północnopraskiego wydziału ds. nieletnich przyjęli zawiadomienie od mieszkanki Pragi-Północ o ugodzeniu nożem - powiedziała mł. asp. Irmina Sulich.

 

- Jak się okazało, sprawcą tego przestępstwa była jej 15-letnia córka, która w chwili wzburzenia sięgnęła po nóż kuchenny i kilkukrotnie zraniła matkę w rękę, wykrzykując słowa "zabiję Cię" - przekazała policjantka. Wskazała, że według ustaleń śledczych 15-latka już wcześniej sprawiała problemy wychowawcze. - W ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe, laptopy o łącznej wartości prawie 7 tysięcy złotych - podała.

 

Przebywa w schronisku dla nieletnich

 

- 15-latka została zatrzymana zaledwie chwilę po zdarzeniu przez wywiadowców z Targówka, po czym została umieszczona w policyjnej izbie dziecka - zaznaczyła mł. asp. Irmina Sulich.

 

ZOBACZ: Warszawa. 18-latek nie mógł zapłacić za kurs. Zaatakował taksówkarza paralizatorem i nożem

 

Nieletnia w związku z tym, że dopuściła się usiłowania zabójstwa oraz uszkodzeń mienia została przesłuchana w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. - Całość materiałów skierowano z wnioskiem o wszczęcie postępowania do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym dla Warszawy Pragi Północ - dodała policjantka.

 

Decyzją sądu 15-latka została umieszczona na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie