Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Rzecznik rządu podał dane

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Rzecznik rządu podał dane
PAP/Leszek Szymański
Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca 2020 roku

- Zgodnie z danymi na wtorek, minionej doby stwierdzono 7937 zakażeń koronawirusem, a 216 osób zmarło - poinformował w programie "Tłit" w portalu wp.pl rzecznik rządu Piotr Müller.

Tydzień temu odnotowano 6310 nowych przypadków koronawirusa, a zmarło 247 osób.

 

Rzecznik rządu podkreślił, że tendencja liczby zakażeń, porównując ją tydzień do tygodnia, jest wzrostowa, choć nieco zmalała liczba zgonów.

 

Możliwe "lockdowny powiatowe"

 

- Lockdowny powiatowe to wariant brany pod uwagę, ale wszystko zależy od struktury zakażeń w danym województwie; decyzja w tym zakresie nie zapadła, ale jest to jedna z opcji regionalizacji obostrzeń - podkreślił.

 

Rzecznik rządu zapytany w programie "Tłit" portalu wp.pl o wprowadzenie "lockdownów powiatowych", odparł, że "jest to wariant brany pod uwagę".

 

ZOBACZ: Lockdown woj. warmińsko-mazurskiego. Najmłodsi wracają do nauki zdalnej

 

- Wszystko zależy od struktur zakażeń w danym województwie. Czasami to ma sens, żeby to regulować powiatowo, a czasami niestety trzeba decydować się na regulacje wojewódzkie, ale każdy z tych wariantów jest otwarty - powiedział Müller.

 

Dodał, że jest to jest możliwe, ale decyzja w tym zakresie nie zapadła. - To jest jedna z opcji regionalizacji, zresztą którą stosowaliśmy w poprzednich miesiącach również - powiedział rzecznik rządu.

ac/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie