Nastolatkowie uciekali motocyklami przed policją. Bez uprawnień i rejestracji [WIDEO]

Polska
Nastolatkowie uciekali motocyklami przed policją. Bez uprawnień i rejestracji [WIDEO]
Podlaska policja
Nagranie udostępniła Komenda Miejska Policji w Białymstoku.

Podlascy policjanci zauważyli w okolicy wsi Łyski w gminie Choroszcz, że na drodze serwisowej trasy S8 dwaj motocykliści, jeżdżą jednośladami bez tablic rejestracyjnych. Kierowcy nie zatrzymali się jednak do kontroli i zaczęli uciekać. Radiowóz grupy Speed dogonił 16- i 19-latka. Starszemu grozi 5 lat więzienia. Młodszym zajmie się sąd rodzinny.

Do pościgu za motocyklistami doszło w minioną sobotę, gdy policjanci chcieli sprawdzić, dlaczego kierowcy jeżdżą maszynami bez tablic rejestracyjnych po drodze serwisowej wzdłuż trasy S8.

 

Motocykle zaczęły uciekać nie zważając na sygnały świetlne i dźwiękowe. W czasie ucieczki kierujący wykonywali niebezpieczne manewry i mieli trudności z opanowaniem jednośladów na nawierzchni, która miejscami była mokra.

 

ZOBACZ: Policyjny pościg w Skuszewie. 15-latek uciekał autem, a potem pieszo

 

Jeden z uciekinierów stracił w końcu panowanie nad motocyklem i wywrócił się. Okazał się nim 19-latek. Drugi - 16-latek - po chwili też był w rękach policjantów. Podczas kontroli okazało się, że obaj są mieszkańcami gminy Juchnowiec Kościelny i nie mają wymaganych uprawnień do kierowania motocyklami.

 

19-latek będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat więzienia. Losem młodszego zajmie się sąd rodzinny.

 

WIDEO - pościg za nastolatkami nagrała kamera w radiowozie

  

hlk/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie