Dziecko szło poboczem ruchliwej drogi tuż za samochodem

Polska
Dziecko szło poboczem ruchliwej drogi tuż za samochodem
FB Kierowcy Gorzowskich Ulic
Kilkuletnia dziewczynka idzie poboczem ruchliwej drogi

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać kilkuletnią dziewczynkę, która idzie za barierkami tuż przy ruchliwej trasie. Tuż przed nią wolno jedzie samochód. Autor filmu napisał, że mogła to być kara za to, że dziecko nabrudziło w aucie. Jak dowiedział się Polsat News w pomorskiej policji, do zdarzenia doszło na Obwodnicy Trójmiasta, a jego przebieg był inny.

Pod koniec lutego w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać kilkuletnią dziewczynkę idącą tuż za barierkami ruchliwej ulicy, a przed nią jadące z niewielką prędkością auto.

 

Nie zgodziła się na podwiezienie

 

Jedna z pasażerek przejeżdżających aut zareagowała na sytuację.

 

ZOBACZ: Rosjanin szedł autostradą A2 do Niemiec. "Oświadczył, że podróżuje w poszukiwaniu pracy"

 

Na nagraniu słychać, że pyta, czy podwieźć dziewczynkę, ale ta odpowiada zdecydowanym "nie". Film kończy się stwierdzeniem, że trzeba zadzwonić na policję.

 

WIDEO - Dziecko szkoło poboczem ruchliwej drogi, tuż za samochodem. Relacja reporterki Doroty Wleklik

  

Z opisu nagrania wynika, jakoby dziewczynka szła pieszo za autem, ponieważ nabrudziła w samochodzie. Miało do tego dojść na drodze S3. W sprawie jest jednak wiele niewiadomych. Nie jest wykluczone, że kierowca jadący przed dzieckiem też chciał mu pomóc. 

 

Policja rozpoczęła poszukiwania kierowcy i prześledziła lubuski odcinek drogi S3, w celu ustalenia miejsca, w którym miało dojść do zdarzenia. Nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie.

 

Policja: "Dziewczynka szła do babci"

Jak dowiedział się Polsat News w pomorskiej policji, do zdarzenia doszło na Obwodnicy Trójmiasta. Według rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji dziewczynka wyszła z domu i udała się do babci. Nikt nie wysadził jej "za karę" z pojazdu, ale kierowcy poinformowali o sytuacji operatora numeru alarmowego.

 

ZOBACZ: Jechała wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej

 

Dziecko zostało bezpiecznie odwiezione przez funkcjonariuszy z Pruszcza Gdańskiego do domu, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

 

WIDEO - Pomorska policja ustaliła, dlaczego dziewczynka szła poboczem ruchliwej drogi

  

pgo/ml/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie