Dostawa szczepionek. Do Polski trafi ponad 600 tys. dawek od dwóch firm

Polska
Dostawa szczepionek. Do Polski trafi ponad 600 tys. dawek od dwóch firm
PAP/Leszek Szymański
Od 27 grudnia ub.r., gdy pierwsza osoba w Polsce otrzymała szczepionkę przeciw COVID-19, wykonano dotąd 3 316 073 zastrzyków

W poniedziałek rano do Polski dotrze ok. 380 tys. dawek szczepionki firmy Pfizer i 230 tys. od firmy AstraZeneca - poinformował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Dopuszczone w UE, a co za tym idzie stosowane w Polsce, są szczepionki firm: Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca. Wszystkie trzy preparaty podaje się w dwóch dawkach.

 

Na rządowych stronach podano w niedzielę przed południem, że od 27 grudnia ub.r., gdy pierwsza osoba w Polsce otrzymała szczepionkę przeciw COVID-19, wykonano dotąd 3 316 073 zastrzyków, w tym 2 135 769 pierwszą dawką i 1 180 304 drugą.

 

ZOBACZ: Lockdown woj. warmińsko-mazurskiego. Najmłodsi uczniowie wracają do nauki zdalnej

 

"Za nami najintensywniejszy tydzień Narodowego Programu Szczepień. Pomimo ograniczonych dostaw szczepionek do kraju, wykonaliśmy ponad 600 tysięcy szczepień. Ogromne podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w realizację NPS. #SzczepimySię" – napisał na Twitterze w niedzielę wieczorem Dworczyk.

 

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie