Duże zachmurzenie, miejscami opady deszczu i śniegu. Prognoza na 1 marca

Polska
Duże zachmurzenie, miejscami opady deszczu i śniegu. Prognoza na 1 marca
zdj. ilustracyjne/ Pixabay
Miejscami na południowym wschodzie słabe opady deszczu, a na obszarach podgórskich i w górach również deszczu ze śniegiem i śniegu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie rozległy wyż z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, wpływ niżów zaznaczy się na krańcach północnych, południowo-zachodnich oraz na wschodzie kontynentu. Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego wyżu, jedynie na południowym wschodzie kraju zaznaczy się strefa frontu okluzji związana z niżem znad Morza Barentsa.

Z północnego zachodu napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne morskie.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1022 hPa, po południu nieznacznie spadnie.

 

ZOBACZ: Niedziela mglista i pochmurna. Temperatury na plusie

 

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami też rozpogodzenia. Miejscami na południowym wschodzie słabe opady deszczu, a na obszarach podgórskich i w górach również deszczu ze śniegiem i śniegu. Silne zamglenia, rano na północy mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 5 st. C do 8 st. C, tylko na południowym wschodzie od 3 st. C do 4 st. C.

 

Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich, jedynie na południowym wschodzie północny. W Sudetach początkowo porywy wiatru do 55 km/h.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie