Stado jeleni wyskoczyło na auto

Polska
Stado jeleni wyskoczyło na auto
YouTube/STOP CHAM
Stado jeleni wybiegło na trasę. Moment zderzenia z autem uchwyciła kamerka samochodowa

Groźnie wyglądające spotkanie ze stadem jeleni na trasie w stronę Pułtuska. Na szczęście nikt nie został ranny. Zderzenie przeżyły również wszystkie zwierzęta. Sytuacja została uchwycona przez kamerę samochodową.

Przed jadące w stronę Pułtuska (woj. mazowieckie) auta wbiegło stado jeleni. Moment został uwieczniony przez kamerkę samochodową pojazdu jadącego za bmw. Nagranie opublikowano na YouTube.

 

ZOBACZ: Jeleń w bagażniku. Zwierzę wpadło do auta

 

Zdarzenie zostało zarejestrowane 26 lutego po godz. 12. Na trasie, przebiegającej przez las, przed jadące bmw wyskoczyło stado jeleni. Kierowca nie miał szans na to, by ominąć zwierzęta.

 

WIDEO: Stado jeleni wybiegło na trasę. Kierowca nie miał szans ominąć zwierząt

  

Kilka sztuk zdążyło uciec przed pojazdem. Z kolei trzy zderzyły się z autem. Jedno ze zwierząt uderzyło z impetem w tylną szybę. Jednak nie doszło do zniszczenia samochodu. Jeleń uciekł w stronę lasu.

 

Pomimo tego, że wypadek wyglądał na niebezpieczny, na szczęście ani ludziom, ani zwierzętom nic się nie stało.

Straty na 10 tys. euro

Takiego szczęścia nie miał kierowca, który w grudniu ubiegłego roku podróżował w Niemczech w kierunku Born (Meklemburgia-Pomorze Przednie). Na jego trasie pojawił się jeleń. 40-latek nie mógł go ominąć, doszło do zderzenia.

 

ZOBACZ: Niemcy. Dzik utknął w basenie. Z pomocą ruszyli strażacy

 

fot. Polizeipräsidium Neubrandenburg

 

Na miejsce wezwano karetkę, by sprawdzić stan 3-letniego dziecka oraz pasażerki, która była w ciąży. Nie wykryto żadnych obrażeń. Jeleń nie przeżył wypadku. Straty wyceniono na 10 tys. euro.

ms/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie