Waszczykowski: gdybyśmy oddali władzę, doszłoby do wielkiego chaosu w Polsce

Polska
Waszczykowski: gdybyśmy oddali władzę, doszłoby do wielkiego chaosu w Polsce
Polsat News
Witold Waszczykowski w programie "Gość Wydarzeń"

- Nic nie jest pewne na 100 proc., ale wiele postawiłbym na przetrwanie Zjednoczonej Prawicy do końca kadencji - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" europoseł PiS, były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Na początku prowadzący zapytał gościa programu o sytuację związaną ze szczepieniami przeciw COVID-19 w Polsce. - Jest tak dobrze na ile mamy szczepionek - powiedział Witold Waszczykowski. - Są wykorzystywane w takim tempie na ile jest to możliwe. Nie ma żadnych szczepionek, które odkładamy na później dla jakichś grup uprzywilejowanych  - dodał.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 27 lutego

 

Jak podkreślił, "problem polega na baraku szczepionek, a nie na naszych zdolnościach".  Te "zdolności"  na tle Unii Europejskiej - jak stwierdził polityk - "są jedne z najlepszych”.

 

Piotr Witwicki nawiązał do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego ws. podzielenia się patentami szczepionek. - Mamy wyjątkowy towar, który może ratować życie. I to na masową skalę. W związku z tym warto rozważyć tę propozycję - mówił gość programu. - Oczywiście nie za darmo - dodał.

 

- Nie chodzi, by upaństwowić te firmy - podkreślił Waszczykowski. Jak stwierdził, warto jednak znaleźć jakiś sposób, by tymi patentami się dzielić.

 

WIDEO: Waszczykowski: gdybyśmy oddali władzę, doszłoby do wielkiego chaosu w Polsce

  

"Jest naszym szefem i mentorem"

Na pytanie o sytuację Zjednoczonej Prawicy Witold Waszczykowski odpowiedział, że koalicja jest w "niezłej" kondycji. Europoseł skomentował też wywiad prezesa PiS.  - Od tego jest naszym szefem i mentorem. Część polityków oczekuje pewnej wykładni i bardzo dobrze, że w kluczowych momentach Jarosław Kaczyński takich wywiadów udziela i tłumaczy pewną politykę - stwierdził.

 

ZOBACZ: Kaczyński: kto rozbija prawicę, działa przeciw Polsce, rodzinie i wartościom

 

- Zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim, że jeśli spory w Zjednoczonej Prawicy miałyby dotyczyć kwestii ambicjonalnych, to one są przykre i nie do zaakceptowania - tłumaczył.

 

- Nie mamy dzisiaj alternatywy. Gdybyśmy oddali władzę, to doszłoby do wielkiego chaosu w Polsce, odwrócenia wielu reform, zatrzymana całej polityki społecznej i socjalnej, zmiany sojuszy w Europie - powiedział europoseł. 

 

Waszczykowski odniósł się również do ewentualnego przyspieszenie wyborów, a także utraty władz. - To byłaby bardzo groźna decyzja. Jestem za tym, aby tę kadencję dokończyć i nawet walczyć o to, żeby była następna - ocenił gość programu. 

prz/ms/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie