Samochód wpadł do Noteci i zatonął

Polska
Samochód wpadł do Noteci i zatonął
zdj. ilustracyjne/ Polsat News
Do akcji zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej oraz specjalistyczną grupę wodno-nurkową z Bydgoszczy

Samochód osobowy wpadł w sobotę do Noteci w Ludwikowie (Kujawsko-Pomorskie) i zatonął. Kierowca wydostał się z pojazdu, ale nie umiał potwierdzić służbom czy podróżował sam. Na miejsce zadysponowano grupę wodno-nurkową i trzy zastępy straży pożarnej. Auto udało się wydobyć na brzeg.

- Kierowca po przyjeździe strażaków na miejsce był już na brzegu. Nie umiał jednak określić, czy podróżował sam, czy z kimś. Dlatego zapadła decyzja, iż konieczne jest przeszukanie auta - powiedział kpt. Bartosz Walkowiak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nakle.

 

ZOBACZ: Auto wpadło do zamarzniętego jeziora. Akcje strażaków utrudniała pogoda

 

Volkswagen passat został wydobyty na brzeg. Z informacji przekazanej przez kpt. Walkowiaka wynika, że akcja wyciągania pojazdu z rzeki odbywała się na koszt właściciela.

 

Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy

 

- Okazało się, że ten mężczyzna ma w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Utrzymywał, że chyba z kimś podróżował. Wskazał nawet na pewną osobę. Po sprawdzeniu okazało się, że ta znajdowała się w domu - powiedziała podkom. Justyna Andrzejewska z Komendy Powiatowej Policji w Nakle.

 

Nurkowie w aucie, które było dwa metry pod wodą, nie ujawnili obecności żadnego pasażera. Sprawdzono także teren wokół i tam również nie znaleziono innych osób.

 

- Mężczyzna został zatrzymany i najbliższe godziny spędzi w izbie wytrzeźwień. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Czy kwalifikacja zostanie rozszerzona? Tego w tej chwili jeszcze nie wiadomo - wskazała podkom. Justyna Andrzejewska. 

 

Zatrzymany 28-latek jest mieszkańcem gminy Nakło nad Notecią. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia. 

 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie